تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۰ - ۹:۳۲
کد خبر : 204656

توسعه همکاری‌های سازمان همیاری با کنفدراسیون تولیدکنندگان و بازرگانان ترکیه

توسعه همکاری‌های سازمان همیاری با کنفدراسیون تولیدکنندگان و بازرگانان ترکیه

به گزارش نوبر به نقل از روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان شرقی،جلسه مشترک رییس کنفدراسیون تولیدکنندگان و بازرگانان صنعتی کشورترکیه در جمهوری اسلامی ایران با دکتر رسول جانی، مدیرعامل سازمان و همچنین مهندس دادگر، معاون پشتیبانی و بازرگانی سازمان، برگزار شد. مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان در این دیدار با اشاره به

به گزارش نوبر به نقل از روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان شرقی،جلسه مشترک رییس کنفدراسیون تولیدکنندگان و بازرگانان صنعتی کشورترکیه در جمهوری اسلامی ایران با دکتر رسول جانی، مدیرعامل سازمان و همچنین مهندس دادگر، معاون پشتیبانی و بازرگانی سازمان، برگزار شد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه عنوان کرد: آذربایجان شرقی به دلیل قابلیت های بسیار مهم و قرارگرفتن در موقعیت جغرافیایی و کریدورهای مهم، می تواند یکی از مهم ترین کانون های توسعه روابط با کشورهای همسایه بخصوص کشور ترکیه باشد.

دکتر رسول جانی توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور را بستری مناسب برای شکوفایی اقتصادی از محل واردات و صادرات قلمداد کرد و ادامه داد: دیدار و گفتگوی مستمر تجار و بازرگانان تبریز و ترکیه می تواند نقش مهمی در توسعه ارتباطات فی ما بین داشته باشد.

وی همچنین از آمادگی سازمان برای همکاری همکاری های اقتصادی و تجاری با کنفدراسیون تجار و بازرگانان ترکیه خبر داد.

مهندس کامیار دادگر، معاون پشتیبانی و بازرگانی سازمان همیاری نیز در این دیدار با اشاره به بخشی از عملکرد شاخص این معاونت ابراز کرد: هم زبانی تجار و بازرگانان تبریز و ترکیه از مولفه های مهمی است که می تواند در تسهیل مراودات تجاری، نقش مهمی ایفا کند.

وی ادامه داد: روابط تجاری و بازرگانی سازمان همیاری با یک برنامه یزی مشخص و مدون در حال اجراست که امیدواریم بتوانیم با کنفدراسیون تجاز و بازرگانان ترکیه نیز همکاری های بسیار خوبی داشته باشیم.

دکتر محمد محفوظ، رییس کنفدراسیون تولیدکنندگان و بازرگانان کشور ترکیه در جمهوری اسلامی ایران نیز از تمایل خود برای توسعه همکاری های اقتصادی، تجاری و بازرگانی با سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان شرقی خبر داد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.