×

سفیر ایران در آذربایجان:
توافق‌نامه تهران و باکو در خصوص پُل آغبند نشانه اعتماد آذربایجان به ایران است

 • کد خبر: 293033
 • 25 آبان 1402
 • سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان گفت: توافق‌نامه اخیر میان تهران و باکو برای اتصال جمهوری نخجوان به خاک جمهوری آذربایجان از طریق پل آغبند و خاک کشورمان نشانه اعتماد دولت و ملت آذربایجان به ایران است.
  توافق‌نامه تهران و باکو در خصوص پُل آغبند نشانه اعتماد آذربایجان به ایران است
 • به گزارش نوبر،«سید عباس موسوی» روز پنجشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی افزود: دیدار و موضع گیری اخیر روسای جمهور ۲ کشور نیز گام خوبی در راستای تعمیق مناسبات ۲ همسایه محسوب می شود.

  وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در تعاملات دوجانبه ایران و جمهوری آذربایجان جایگاه ویژه ای دارد، گفت: ایران تصمیم دارد روابط حسنه توام با حسن همجواری با همه همسایگانش از جمله جمهوری آذربایجان داشته باشد.

  ظرفیت بالایی برای توسعه روابط با جمهوری آذربایجان داریم

  استاندار آذربایجان شرقی هم با اشاره به نقش پیشرو این استان در تعمیق مناسبات کشورمان با جمهوری آذربایجان گفت: ظرفیت بالایی در حوزه های مختلف برای توسعه روابط با کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان داریم.

  عابدین خرّم افزود: هر چند جریان های مخرب فرامنطقه ای به دنبال تخریب و مخدوش کردن روابط ۲ کشور مسلمان، همسایه و برادر هستند، اما توطئه آنها نقش بر آب خواهد شد.

  وی اضافه کرد: هر چند این جریان ها همه تلاش خود را برای جلوگیری از ارتقای سطح روابط دوجانبه ایران و جمهوری آذربایجان به کار می برند، اما واقعیت این است که ۲ کشور همسایه دارای اشتراکات تاریخی، دینی و فرهنگی غنی هستند که زمینه‌ساز هم افزایی برای توسعه مناسبات و مقابله با نفوذ قدرت های بیگانه در منطقه است.

  نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در راستای دیپلماسی توسعه مناسبات استان های مرزی با کشورهای مجاور بیشترین ارتباط را با جمهوری آذربایجان داریم، یادآوری کرد: امسال شاهد رشد شاخص های روابط دوجانبه در حوزه های ترانزیت و تجارت با این کشور بودیم.

  وی اعلام کرد: تلاش می کنیم سدهای «خداآفرین» و «قیزقلعه سی» را به عنوان سدهای دوستی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور روسای جمهور ۲ کشور افتتاح کنیم.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *