×

تراکتور وارد فاز دوم تغییرات شد؛
سه گزینه اصلی جانشینی نظمی

 • کد خبر: 226572
 • 24 آبان 1400
 • باشگاه تراکتور در فاز دوم تغییرات زودهنگامش، در تکاپوی انتخاب مدیرعامل قرار داد.
  سه گزینه اصلی جانشینی نظمی
 • به گزارش نوبر خبر؛ تراکتور در سال های اخیر تبدیل به تیمی پول دار ولی بی اعصاب شده است؛ تیمی که نه مدیرانش صبر کاری دارند و نه هوادارانش. تغییراتی که گاهی نیاز بوده و گاهی بیهوده صورت گرفته اند، تراکتور را از مسیری که به آرزوهایش می رساند، منحرف کرده است.

  هوشنگ نصیرزاده، عضو هیات مدیره باشگاه تراکتور چند وقت پیش در یک گفتگوی رادیویی به موضوع قابل تاملی اشاره کرد. او معتقد بود که هیچ یک از این برکناری های پرشمار تراکتور اشتباه نبوده، بلکه انتخاب ها خوب نبوده اند و اکنون تراکتور در چهارمین سال خصوصی سازی وارد فاز جدیدی از تغییرات شده است. اینکه آنها هنوز نتوانسته اند انتخابی مناسب برای مسیر خود انجام بدهند هم جای سوال است که باید دید با گزینه های فعلی آیا می توانند به این مهم دست یابند یا خیر.

  چهار دیدار و سه باخت نقطه پایان فیروز کریمی در تراکتور بود تا بعد از یک پروسه یک هفته ای پرفشار سرمربی جدید از کرواسی وارد تبریز شده و خیلی سریع معرفی و شروع به کار کند. در گیر و دار تغییرات کادرفنی، جمشید نظمی نیز استعفا داد و بصورت غیررسمی با استعفای وی موافقت شده است. به این ترتیب اکنون تغییرات در باشگاه تراکتور وارد راند دوم شده و اینبار پیش بینی ها روی مدیرعامل جدید است که نام های مختلفی در مورد گزینه های سرخ پوشان به گوش می رسد. در این بین اما سه گزینه شانس بیشتری دارند و صحبت هایی هم با آنها شده است:

  هوشنگ نصیرزاده
  از هوشنگ نصیرزاده بعنوان ژلوفن مدیریتی تراکتور یاد می شود. در هر مقطعی که این مجموعه با مشکل حقوقی و مدیریتی مواجه بوده این مدیر در راس امورات دیده شده و بعنوان یک ناجی با پیام های اینستاگرامی، حامل اخبار خوش برای هواداران بوده است. بعد از همکاری نزدیک با زنوزی در موضوع پنجره نقل و انتقالاتی و اظهارات دقیق اینستاگرامی، خیلی ها از نصیرزاده به عنوان مدیرعامل آینده تراکتور یاد کردند. صحبت های شب گذشته او اما نشان داد که تمایلی به قبول پست مدیرعاملی تراکتور ندارد. این عضو هیئت مدیره تراکتور ضمن تکذیب خبر مدیرعاملی اش گفت: “راستش من از همان ابتدا هم که صحبت شد گفتم که مدیرعامل نباشم ولی به صورت های دیگر کمک کنم.”

  میر معصوم سهرابی
  با سابقه حضور در باشگاه شهرداری تبریز و چند پست دیگر، میر معصوم سهرابی یکی از مدیرعاملانی بود که در سه سال اخیر در تراکتور به کار گرفته شد. عمر مدیریتی او نسبت به خیلی از مدیران نسبتا زیاد بود و 295 روز در باشگاه تراکتور به عنوان مدیرعامل کار کرد. سهرابی پس از انتخاب محمد علیپور به ‌عنوان مدیرعامل جدید باشگاه تراکتور، به عنوان عضو هیئت مدیره و معاون ورزشی باشگاه منصوب شد، اما او به ادامه کار در این پست تمایل زیادی نداشت و با استعفا از عضویت هیات مدیره باشگاه، به طور کامل از تراکتور جدا شد.

  علی خطیر
  بهار سال گذشته بود که محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور مصاحبه تندی علیه علی خطیر معاون سابق باشگاه استقلال انجام داد. او در صحبت هایش اعلام کرده بود که خطیر با معرفی وکلای سوییسی به باشگاه های ایرانی آنها را در پرونده های فیفا به دردسر می اندازد و این مصاحبه بازتاب های تندی داشت. بعد از این صحبت ها، خطیر هم اظهارت تندی علیه زنوزی داشت؛ دلخوری طرفین از هم نیز به موضوع کنستانت بر می گشت. بعد از چند مدت که آتش این اختلاف خاموش شد، زنوزی در مصاحبه ای از خطیر عذرخواهی و اعلام کرد که در موردش قضاوت درستی نکرده است. روابط طرفین دوباره بهتر شد و اینک شاهد حضور نام علی خطیر در بین گزینه های مدیرعاملی تراکتور هستیم.

  فاز دوم تغییرات زودهنگام در باشگاه تراکتور پس از انتخاب مدیرعامل اما به پایان نمی رسد؛ محمدرضا زنوزی که پس از مدت ها به ایران برگشت، در بازدید از مجموعه های تحت مالکیت خود، تغییراتی را در سطوح مختلف مدیریتی خرد و کلان انجام داد و به نظر می رسد که در راستای همین تغییرات، بعد از انتخاب مدیرعامل نیز، شاهد ادامه تغییرات در بخش های دیگر باشگاه باشیم.

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *