• امروز : دوشنبه - 7 آذر - 1401
 • برابر با : 5 - جماد أول - 1444
 • برابر با : Monday - 28 November - 2022
گزارش ویژه؛

رونمایی از قرارداد شگفت انگیز کنستانت

 • 06 مهر 1400 - 11:42
رونمایی از قرارداد شگفت انگیز کنستانت
فردی به عنوان مدیر باشگاه تراکتور با کنستانت قرارداد بسته که سمتی در این باشگاه نداشته است.

به گزارش نوبر خبر، پنجره بسته نقل و انتقالاتی مشکل بزرگی است که باشگاه تراکتور هنوز موفق به حل آن نشده و در فاصله چند هفته به شروع فصل جدید بازیکنان جدید این باشگاه موفق به ثبت رسمی قراردادهای خود نشده اند. یکی از بازیکنانی که به خاطر شکایت او، پنجره نقل و انتقالاتی تراکتور بسته شده، کوین کنستانت است.

کنستانت که دو فصل پیش به عنوان بمب نقل و انتقالاتی تراکتور به این تیم ملحق شد بدون انجام حتی یک بازی تبریزرا ترک کرد؛ باشگاه تراکتور در حالی با این بازیکن قرارداد بست که او یک بیماری زمینه ای داشت؛ بیماری که به دلیل سهل انگاری باشگاه تبریزی و نگرفتن تست پزشکی سرپوشیده ماند. کنستانت اما با وجود اینکه این شرایط، سال گذشته تراکتور را به پرداخت ۸۲۰ هزار دلار محکوم کرد و حالا یک سال بعد، علاوه بر این رقم، سود سالیانه خود را هم از باشگاه تراکتور خواهد گرفت.

در چنین شرایطی بود که چندی پیش قرارداد این بازیکن با تراکتور در رسانه ها منتشر شد؛ قراردادی که بندهای عجیبی داشت. در برنامه شب گذشته فوتبال برتر نیز به به این قرارداد و بندهای عجیبش پرداخته شد که در همان شروع آن، نامی به چشم می خورد که خود را مدیر باشگاه قلمداد و به عنوان مذاکره کننده با کنستانت این قرارداد را به امضا رسانده بود؛ این فرد اما هیچ سمت رسمی در باشگاه تراکتور نداشت.

در این قرارداد، مبلغ توافق سال اول ۲۰۰ هزار یورو تعیین شده است. در صورت توافق برای تمدید در سال های دوم و سوم، این مبلغ به ترتیب به ۴۰۰ هزار یورو و ۵۰۰ هزار یورو افزایش می یافت.

همان گونه که اشاره شد در آن مقطع مدیر باشگاه تراکتور مشخص بود که چه کسی است اما این که چرا فردی دیگر خود را مدیر باشگاه جا زده و این قرارداد را با کنستانت به امضا رسانده بسیار عجیب  است. به ادعای مجری برنامه فوتبال برتر با مدیر وقت باشگاه تراکتور در این خصوص صحبت شد که او حتی در جریان قرارداد با کنستانت نبوده است!

سوال مهم اینجاست که چگونه بدون انجام یک بازی و در حالی که مبلغ قرارداد سال اول کنستانت ۲۰۰ هزار یورو بود، این بازیکن تراکتور را به پرداخت ۸۲۰ هزار دلار با سود سالیانه محکوم کرده است. بهتر است نگاهی بیاندازیم به بندهای قرارداد او با فردی که مدیر تراکتور نبود اما به عنوان مدیر این قرارداد را با بازیکن سابق میلان امضا کرد:

ماده یک: موضوع قرارداد

در این بخش طبق عرف معمول به نحوه همکاری بازیکن حرفه ای با باشگاه و شرکت در تمرینات و مسابقات  اشاره شده است.

ماده دو: مدت قرارداد

این قرارداد به مدت سه فصل و نیم اعتبار دارد که از ۵ ژانویه ۲۰۱۸ شروع و تا سی ام ژوئن ۲۰۲۲ معتبر است.

تبصره یک: قرارداد برای باقیمانده فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ (۹۸-۹۷) قطعی است و باشگاه ملزم است تمامی تعهدات معین شده در قرارداد را اجرا نماید.

تبصره دو: قرارداد برای فصل های ۲۰۲۰-۲۰۱۹ ، ۲۰۲۱-۲۰۲۰ و ۲۰۲۲-۲۰۲۱ اختیاری است و در پایان هر فصل می تواند در صورت رضایت کمیته فنی از عملکرد بازیکن از طرف باشگاه فعال گردد. بنابراین باشگاه حق دارد برای فصل های ۲۰۲۰-۲۰۱۹ ، ۲۰۲۱-۲۰۲۰ و ۲۰۲۲-۲۰۲۱ قرارداد را به صورت یکطرفه و بدون پرداخت غرامت به بازیکن متوقف کرده و خاتمه دهد.

تبصره سه: اگر باشگاه بخواهد قرارداد را برای فصل های ۲۰۲۰-۲۰۱۹ ، ۲۰۲۱-۲۰۲۰ و ۲۰۲۲-۲۰۲۱ متوقف یا خاتمه دهد، باشگاه تراکتور ملزم است حداکثر ۱۴ روز پس از آخرین مسابقه فصل مراتب را به صورت رسمی به آقای کوین کنستانت اطلاع دهد در غیر این صورت قرارداد برای فصل بعد معتبر خواهد بود.

*قرارداد همچنین می تواند تحت شرایط زیر خاتمه یابد:

-در صورت توافق هر دو طرف

-در صورت نقض قرارداد از سوی بازیکن و عدم ایفای تعهدات از سوی وی باشگاه می تواند در هر زمان از مدت قرارداد، به صورت یک طرفه این قرارداد را خاتمه دهد.

-در صورت محکومیت از سوی کمیته انضباطی باشگاه یا فدراسیون

-اگر باشگاه تراکتور به مدت دو ماه (۶۰ روز) پرداختی به  آقای کوین کنستانت نداشته باشد، بازیکن می تواند طبق مقررات فیفا اقدام کند.

در ادامه بندهای مربوط به مبالغ قرارداد را در فصل های مختلف شاهد هستیم که طبق آن تراکتور برای نیم‌فصل اول ۲۰۰ هزار یورو، برای فصل دوم ۴۰۰ هزار یورو و برای فصل سوم و چهارم هر کدام ۵۰۰ هزار یورو باید به این بازیکن پرداخت می ‌کرد.

بر اساس اسناد ارائه شده از سوی تسنیم نکته عجیب دیگر در قرارداد کنستانت، ضمیمه شدن یک تعهدنامه به قرارداد اول است که صراحتا در آن عنوان شده طبق آزمایشات باشگاه تراکتور در ایران این بازیکن، آریتمی (مشکل قلبی) خفیف دارد و در بندهای دیگر آن ذکر شده، کنستانت شخصا مسئولیت پزشکی و فیزیکی حضور در تراکتور با این شرایط را می‌پذیرد و عواقب آن به عهده خود بازیکن است. در بندهای دیگر این تعهدنامه اما باشگاه تراکتور شرایطی را برای غیبت احتمالی این بازیکن در تمرینات، کسر مبلغ و حتی فسخ قرارداد در نظر گرفته که با توجه به شکایت بازیکن و رای صادره در فیفا و تایید آن در دادگاه CAS، به نظر می‌رسد بندهای موجود در تعهدنامه وجاهت قانونی نداشته است. این تعهد نامه نیز از سوی شخصی به نام آرش شکری با عنوان مدیر باشگاه با کنستانت منعقد شده است. شخصی که شنیده می‌شود در دفتر محمدرضا زنوزی در ترکیه فعالیت دارد.

 

 

لینک کوتاه : https://nobarnews.ir/?p=226141

  اخبار مرتبط

  30فروردین
  لیگ برتر جوانان کشور؛ تراکتور فینالیست شد
  24فروردین
  رونمایی تراکتور از مدافع جدید پرتغالی
  فریرا در جمع سرخپوشان حضور یافت؛

  رونمایی تراکتور از مدافع جدید پرتغالی

  24فروردین
  برنامه تراکتور برای تعطیلات لیگ
  دو دیدار دوستانه در برنامه سرخپوشان؛

  برنامه تراکتور برای تعطیلات لیگ

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برچسب ها