×

۹۰ درصد ایران روی گسل قرار گرفته است

 • کد خبر: 228941
 • 15 تیر 1402
 • به گزارش نوبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا میرتاج‌الدینی در بیست و ششمین اجلاس هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند که استحکام در کارها یک کار بزرگ است؛ کار مهندسان نیز همانند این است که مهندسان با ساخت و سازهای خود استحکام می‌بخشند و اگر خطایی باشد مستقیم جان مردم به خطر می‌افتد. وی […]

  ۹۰ درصد ایران روی گسل قرار گرفته است
 • به گزارش نوبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا میرتاج‌الدینی در بیست و ششمین اجلاس هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند که استحکام در کارها یک کار بزرگ است؛ کار مهندسان نیز همانند این است که مهندسان با ساخت و سازهای خود استحکام می‌بخشند و اگر خطایی باشد مستقیم جان مردم به خطر می‌افتد.

  وی با اشاره بر اینکه بعد از تصویب قانون مهندسی میزان تخریب ساحتمان‌ها کاهش یافته است، گفت: ۹۰ درصد بخش ایران روی گسل‌ها قرار است و ما قبلاً در اثر زلزله‌ها با اتفاقات ناگوار روبرو بودیم ولی بعد از این استاندارسازی‌ها میزان مرگ و میر کاهش یافته است.

  نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: قبول داریم که تعرفه‌های نظام مهندسی کم است؛ قانون نظام مهندسی در مجلس به مرحله صحن ارسال شده است و ما هم کمک می‌کنیم تا تصویب شود.

  وی به عید بزرگ غدیر اشاره کرد و گفت: علامه امینی برای نوشتن کتاب شریف الغدیر، از ۲۴ ساعت، ۱۷ ساعت کار کرد و ۱۰ هزار کتاب را خواند و ۱۰۰ هزار مرجع را دید و به شهرهای مختلف و کشورهای زیادی سفر کرد.

  تاج‌الدینی تصریح‌کرد: این علامه بزرگ یک روزی آنقدر ذوب در مطالعه بود که وقتی یکی از همراهان او از شدت گرمای زیاد گله کرده است او سرش را بلند کرده و تازه متوجه شده است که هوا گرم است.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *