×

گاف بزرگ در لیگ برتر فوتبال ایران؛
پیکان ۶ تعویض کرد و هیچکس نفهمید!

 • کد خبر: 174460
 • 27 اردیبهشت 1400
 • تیم فوتبال پیکان در بازی بسیار حساس و مرگ و زندگی امروز مقابل سایپا از شش بازیکن تعویضی استفاده کرد.
  پیکان ۶ تعویض کرد و هیچکس نفهمید!
 • به گزارش نوبر خبر؛ در حالیکه شاگردان تیم تارتار پنج تعویض قانونی خود را انجام داده بودند در دقیقه ۹۰+۷ رضا حبیب‌زاده جانشین حسین پورامینی دیگر بازیکن پیکان شد که با این تخلف احتمالا نتیجه بازی که به سود پیکان انجام شده از این تیم سلب شده و نتیجه آن به سود سایپا تغییر خواهد کرد. این تخلف عجیب، برای اولین بار در لیگ برتر انجام شده و علت بروز آن ناهماهنگی میان ناظر مسابقه، داور چهارم و سرپرست پیکان بوده است.

  از باشگاه سایپا خبر رسیده که مدیرعامل بلافاصله در محل باشگاه حاضر شده و اعتراض رسمی خود را تسلیم فدراسیون فوتبال کرده است تا به این تخلف حقوقی رسیدگی شود. جالب این که بازی امروز سایپا و پیکان با جنجالی بی سابقه و درگیری های شدید در کنار زمین در شرایطی به پایان رسید که سایپا نسبت به اعلام پنالتی از سوی اشکان خورشیدی معترض بود و فراز کمالوند مصاحبه‌ای آتشین در پایان مسابقه علیه داوری انجام داد و اعلام کرد که نتایج بازی‌ها در داخل زمین مشخص نمی‌شود.

  یکی از کارشناسان داوری در این خصوص می‌گوید: ماده قانونی مشخص و محرز است. شما پنج تعویض در سه وقت می‌توانید انجام دهید که البته بین دو نیمه محاسبه نمی‌شود و کلا پنج نفر را میتوانید وارد جریان بازی کنید و اگر نفر ششم را بیاورید، نتیجه ۳-۰ می‌شود.

  وی افزود: شما میتوانید به خاطر شرایط بازی، دنبال تعویض ششم هم باشید. مربی میتواند اشتباه کند اما تعویض نباید انجام شود. شما فقط ۵ بازیکن را باید وارد بازی کنید.

  این فصل در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ایتالیا نیز تیم آاس رم در دیدار با اسپتزیا شش تعویض انجام داد که البته باتوجه به شکست در مقابل حریف، پیگیری در این خصوص انجام نشد.

  ترتیب تعویض‌های پیکان مقابل سایپا به‌ صورت زیر بود:

  رضا جبیره (۴۶- ابراهیم صالحی)
  علی قربان‌خانی (۵۶- نادر محمدی)
  محمد خدابنده‌لو (۹۰- امیر روستایی)
  محمدامین درویشی (۹۰- آرش قادری)
  اسماعیل بابایی (۷+۹۰- علیرضا کوشکی)
  حسین پورامینی (۷+۹۰- رضا حبیب‌زاده)

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *