×

فیروز کریمی:
نمره بازیکنانم کمی از نیم بالاتر بود!

 • کد خبر: 226389
 • 14 آبان 1400
 • سرمربی تیم تراکتور معتقد است که دو بازیکن باتجربه تیمش امروز اصلا خوب نبودند.
  نمره بازیکنانم کمی از نیم بالاتر بود!
 • به گزارش نوبر خبر، فیروز کریمی، سرمربی تیم تراکتور بعد از شکست خانگی امروز مقابل پیکان در نشست خبری پس از بازی گفت: پیش بینی یک بازی نزدیک را می کردیم. پیکان خیلی تیم دونده ای است. در نیمه اول با دوندگی بی امان بچه های ما را هم وادار به دویدن کردند. تا زمانی که پا به پای آنها دویدیم کاملا سوار بر بازی بودیم. می توانستیم یک گل دیگر هم بزنیم. محمدرضا خیلی متزلزل نبود و اصلا تمرکز نداشت و اعتماد به نفس تیم ما هم گرفته شد. دفاع وسط ما به جای زدن ضربه سر به سینه محمدرضا رفت که یک بار نزدیک بود گل بخوریم.

  وی افزود: در کل بچه های ما خوب نبودند. تیم ما به خط هافبک بند است و آنجا هم به سامان متکی هستند، در روزی که سامان از پنج، صفر بود، کار تیم به مشکل خورد. سامان علاوه بر اینکه خودش نتوانست کار خودش را انجام دهد، عاملی بود برای تضعیف تیم با اینکه همیشه برای ما خوب بازی کرده است. ما تیم را همیشه بر پای توانایی سامان و اقتدار اخباری می بندیم و امروز که این دو بد بودند از دیگران انتظاری نداشتیم.

  سرمربی تراکتور در خصوص عملکرد ضعیف بازیکنانش در بازی امروز گفت: از 5 نمره بازیکنان ما شش دهم بود! خودشان می دانند که ما دقیق بررسی می کنیم. یعنی معدل تیم از نیم یک ذره بالاتر بود. گلر آنها امروز نمره اش 2.5 بود. چند سیو خوب داشت. از دقیقه یک محمدرضا تمرکز نداشت. سامان از دادن یک پاس ساده هم عاجز بود. تکیه گاه ما تکیه گاه مناسبی نبود. بد بازی کردیم و هر تیمی که مثل امروز ما بازی کند همین مجازات در انتظارش است.

  کریمی معتقد است که همه تیم های مقابل تراکتور با انگیزه مضاعفی به میدان می آیند: تراکتور تیم بزرگی است و آنها انگیزه داشتند و این مشکل بزرگی ماست. تراکتور سال هاست که جزو تیم های صعود کننده به آسیاست. ما می دانستیم که حریف انگیزه خواهد داشت. در آینده هم این انگیزه وجود خواهد داشت. استقلال بازی که مقابل ذوب آهن انجام داد مثل بازی با ما نبود و آنها مقابل ما حتی یک دقیقه از وظایف خود کوتاهی نکردند. بازیکنان استقلال در همین بازی با نساجی هم انگیزه ای که جلوی ما داشتند را نخواهند داشت. موجودی ما در خط حمله تقریبا پنجاه درصد بود. یک لحظه از بازی بود که چند توپ به گل نرفت. این توپ ها هر کدام گیر عباس زاده بیاید، گل می شود. او در محوطه جریمه یک تمام کننده تمام عیار است که امروز او را نداشتیم. ما سه هافبک وسط داریم که رابط دفاعی ما در این بخش امروز نبود. شاهین با دوندگی و توان برداشتن یار مقابل این کار را می کند ولی بهزاد سخت این کار را می کند. بهزاد علاوه بر اینکه وظایف خود را نتوانست بکند، در جای جدید نتوانست کاری بکند. تصور ما این بود که شاهین برسد و خیلی هم امیدوارمان کردند ولی در لحظه آخر نرسید.

  او در پاسخ به این سوال که چرا از تعویض اخباری منصرف شد گفت: یاران وسط مان مجال تعویض اخباری را گرفتند. اخباری امروز روز بدش بود و شکی نیست. برای اینکه جبران گل های خورده را بکنیم طبیعی بود که در حمله تعویض بکنیم. البته در بازی های بعد هم از اخباری استفاده می کنیم. این یادمان نرود که باخت به گردن من است اما گل های غیرباوری خوردیم. اخباری در گل دوم اگر بیرون نمی آمد می توانست با چشم بسته توپ را بگیرد. آمدیم او را عوض کنیم که دیدیم که برای گلزنی نیاز به بازیکنان سانتر در گلزنی داریم. هم علی خوب سانتر می کند و هادی خوب است.
  یکسری تغیراتی دادیم چون فهمیدند که سرزن ما فقط پیمان است. اوت اندازشان را هم برخلاف همیشه بیرون آوردند و دو دفاع بلند آوردند. ناچار آرش را جلو فرستادیم که آنها با توجه به فیزیک او، فقط روی پیمان متمرکز نباشند. ما باید دور می زدیم ولی نشد و برنامه مان درست نبود. هر چه توپ به سامان رسید لو رفت. ما اگر به سمت سانتر نمی رویم به خاطر بودن بازیکن خوبی مثل سامان است. امروز کلا بچه ها روز خوبی نداشتند و باید بنشینیم برای روزهایی که خوب نیستند برنامه بریزیم چون روزهای گل و بلبل که چیزی ندارد. پیکان خوب استراحت کرد. ما یک بازی اضافه انجام دادیم و دو بازیکن مان را هم از دست دادیم. به هر حال برد مبارکشان باشد.

  سرمربی تراکتور در واکنش به این که تیمش بازی خوبی طی دو دیدار اخیر نداشته تاکید کرد: تا دقیقه ای که هادی را بیاوریم کاملا به بازی مسلط بودیم. بعد از دقیقه 25 که به بکش بکش روی آوردند احساس امنیت کردیم چون دروازه بان خوبی داشتیم که در خروج قوی بود. اما هر چه اخباری امروز خروج کرد، بد بود. بازی ما با استقلال بازی خوبی بود. چطور انتظار دارند در تهران به استقلال 10 تا بزنیم. کسانی که می گویند بد بودیم شاید بازی را ندیدند. در نیم ساعت آخر پیکان عقب کشید و ابزارش را هم داشت. دفاع های سخت گیر و بازیکنان سرعتی برای ضد حمله داشتند. یک مقدار دفاع وسط هایی که آوردند یک مقدار در زمین خوب نبودند ولی در هوا، سرزن های خوبی بودند. خیلی بکش بکش راه انداختیم و سعی کردیم بازی را بگردانیم تا درها را باز کنیم.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *