×

مهار کرونا در آذربایجان‌شرقی مستلزم همراهی مردم است

 • کد خبر: 173562
 • 6 اردیبهشت 1400
 • معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مهار شیوع ویروس کرونا در آذربایجان‌شرقی را مستلزم همراهی تمام عیار مردم با نظام سلامت و پایبندی آنان به رعایت دستورالعمل های بهداشتی دانست.
  مهار کرونا در آذربایجان‌شرقی مستلزم همراهی مردم است
 • دکتر عباسعلی درستی روز دوشنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: به رغم اینکه تعداد بیماران کرونایی آذربایجان شرقی در این روزها بسیار بالاست، هنوز مشکلی در پذیرش و درمان بیماران در استان وجود ندارد.

  وی شمار بستری های کرونایی در آذربایجان شرقی را یک هزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: بیش از ۱۵۰ نفر از این افراد زیر دستگاه تنفس مکانیکی (ونیتلاتور) هستند.

  درستی اضافه کرد: امیدواریم با رعایت مردم و کنترل بیماری در روزهای آینده مشکل جدی در مدیریت کووید ۱۹ پیش نیاید.

  وی با اشاره به مرگ ۲۲ تن بیمار کرونانی آذربایجان شرقی در شبانه روز گذشته گفت: این وضعیت نشان می دهد که بیماری هنوز کنترل نشده است.

  درستی ادامه داد: روزانه نتیجه حدود یک هزار آزمایش کرونا در آذربایجان شرقی مثبت می شود، از این رو رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله اجتماعیا بیش از گذشته ضروری است.

  وی خاطر نشان کرد: اکنون ۱۷ شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند و شهرستان زرد و آبی نداریم.

  بر اساس آخرین گزارش ها هفته گذشته در آذربایجان شرقی بیش از ۱۶هزار و ۵۰۰ نفر علیه کرونا واکسینه شدند.

  کادر بهداشت و درمان، نظام پزشکی، سالمندان تحت پوشش بهزیستی، جانبازان بالای ۷۰ درصد، پاکبانان و کادر آرامستان ها در آذربایجان شرقی تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *