×

شهردار تبریز خبر داد:
راه اندازی مرکز تبریزپژوهی در خانه تاریخی سلطانی

 • کد خبر: 166100
 • 23 مرداد 1399
 • شهردار تبریز از عقد تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری تبریز و بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان در زمینه فعالیت‌های پژوهشی خبر داد.
  راه اندازی مرکز تبریزپژوهی در خانه تاریخی سلطانی
 • به گزارش نوبر، ایرج شهین باهر پیش از ظهر امروز در دیدار مدیرعامل بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان اظهار کرد: ارتقای فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان نیازمند همکاری تمام دستگاه‌های دولتی و افراد است که باید از ظرفیت‌های پژوهشگران نیز در این زمینه بهره برد.

  او با بیان اینکه اماکن آموزشی و تاریخی ظرفیت مناسبی برای پژوهشگران عرصه فرهنگ و هنر آذربایجان است، اعلام کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ همکاری با بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان انعقاد می کنیم تا اهداف فرهنگی شهر عملیاتی محقق شود.

  ایرج شهین باهر با اشاره به تکالیف فرهنگی شهرداری خاطرنشان کرد: شهراری به نوبه خود تکالیف ویژه ای در بحث فرهنگی دارد و در ارتقای کمی و کیفی مسائل فرهنگی و هنری پیشقدم است.

  شهردار تبریز همچنین با اشاره به تجهیز خانه تاریخی استاد سلطانی به عنوان مرکز تبریزپژوهی، گفت: مقرر شده است خانه تاریخی استاد سلطانی به عنوان مرکز تبریز پژوهی مورد استفاده قرار بگیرد که در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان امضا می کنیم.

  او در پاسخ به سوالی در زمینه همکاری شهرداری تبریز در بزرگداشت استاد شهریار نیز گفت: موضوع بزرگداشت روز استاد شهریار نیاز به هماهنگی بیشتر دستگاه ها و افراد دارد و بر همین اساس در شورای شهر و کمسیون فرهنگی بحث و بررسی شده تا با مشارکت تمامی دستگاه ها و پرهیز از عملکرد جزیره‌ای در چارچوب مشخص صورت ‌گیرد.

  او افزود: امیدواریم با همکاری تمامی دستگاه‌ها برنامه‌های فاخری برای شهریار ملک ادب برگزار کنیم.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *