×

دردسر تراکتور برای بازیکن خارجی/ جزئیات ممنوع الخروجی یک مهاجم

 • کد خبر: 173532
 • 5 اردیبهشت 1400
 • مهاجم الجزایری باوجود فسخ قراردادش با باشگاه تراکتور، به دلیل خودداری این باشگاه از پرداخت مالیات نمی‌تواند از ایران خارج شود. این مسئله حتی باعث ورود سفارت الجزایر به ماجرا شده است.
  دردسر تراکتور برای بازیکن خارجی/ جزئیات ممنوع الخروجی یک مهاجم
 • «عکاشه حمزاوی» در نقل و انتقالات زمستانی سال ۹۸ با امید زیادی به تیم تراکتور تبریز پیوست اما یک فصل و نیم بعد از حضورش در این تیم با وضعیتی مواجه شده است که آرزو می‌کند کاش هیچ وقت به این تیم اضافه نمی‌شد. او بعد از ماه‌ها کش و قوس، سرانجام چندی پیش قراردادش را با این باشگاه ایرانی فسخ کرد.

  حمزاوی بعد از فسخ قراردادش و بعد از پنج ماه موفق شد گذرنامه خود را از مسئولان باشگاه تراکتور بگیرد و خود را آماده سفر به الجزایر کند ولی به دلیل عدم پرداخت مالیات ۱۵ هزار دلاری‌ای اش از سوی باشگاه و بی توجهی تراکتور به این مسئله، ممنوع الخروج شده و در ایران بلاتکلیف مانده است.

  مشکل حمزاوی در ایران حتی صدای اتحادیه جهانی بازیکنان حرفه‌ای را هم درآورد و باعث آبروریزی فوتبال ایران شد. این اتحادیه هفته پیش با انتشار مطلبی اعلام کرد در تلاش است حمزاوی را از ایران خارج کند. این نهاد جهانی حتی اعلام کرده بود در نامه نگاری با مسئولان باشگاه تراکتور خواهان حل این مشکل شده‌اند اما این نامه بی پاسخ مانده است.

  برای پیگیری بیشتر این موضوع با عکاشه حمزاوی تماس گرفت و این مهاجم با گلایه از شرایطی که باشگاه تراکتور برایش رقم زده، تاکید کرد این باشگاه حتی به تماس سفیر الجزایر در ایران هم بی توجهی کرده است.


  حمزاوی با پیراهن سفید در حال بازی برای تراکتور

  مشروح گفتگوی عکاشه در ادامه می‌آید:

  * خبرگزاری مهر – قراردادتان با باشگاه تراکتور چه زمانی فسخ شد و مشکل واقعی شما چیست؟

  – حمزاوی عکاشه: ما ۱۵ روز پیش به قراردادمان خاتمه دادیم. اکنون مشکل این است که آنها -باشگاه تراکتور- نمی‌خواهند مالیات مرا پرداخت کنند تا بتوانم از ایران خارج شوم. اداره مهاجرت می‌گوید شما نمی‌توانید از ایران خارج شوید و نمی‌توانید مالیات تشکیل شده در تیمی که قانون را نقض کرده است را پرداخت کنید.

  * مبلغ مالیات چقدر است؟

  – ۱۵ هزار دلار.

  * آیا پاسپورت شما در حال حاضر در اختیار باشگاه است یا خودتان؟

  – پاسپورتم را بعد از پنج ماه موفق شدم از باشگاه بگیرم.

  * آیا به فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرده‌اید؟

  – کاری که من کردم در جریان قرار دادن سفارت الجزایر بود. سفیر با مدیران باشگاه تراکتور تماس گرفت و با آنها صحبت کرد ولی اتفاق جدیدی رخ نداده است.

  * با این حساب در شرایط سختی قرار گرفته‌اید.

  – برادر! من در زندگی هرگز تصور نمی‌کردم تیمی از این کارها انجام بدهد.

  * شما با امید زیادی به تراکتور آمدید. چرا در نهایت کار به اینجا رسید؟ آیا خودتان خواهان فسخ قرارداد با تراکتور شدید یا سرمربی شما را کنار گذاشت؟

  – مشکلات زیادی بین من و آنها رخ داده است. سه ماه است که دیگر با تراکتور تمرین نمی‌کنم. مربی تیم اجازه نمی‌دهد تمرین کنم زیرا من فقط حق خودم را خواسته‌ام. من یک خارجی هستم و نمی‌توانم بدون حقوق بمانم. من بازیکن ایرانی نیستم که بتوانم چهار یا پنج ماه با تیم مدارا کنم. باید برای خانواده ام پول بفرستم. آنها قبول نمی‌کردند که هر دو ماه تهدیدشان کنم که اگر پولم را ندهند به فیفا شکایت کنم. آنها با انواع و اقسام توهین‌ها شروع به حذف من از تیم کردند.


  حمزاوی (نفر وسط) در حال شادی گل با لباس تراکتور

  * باوجود فسخ قرارداد اما هنوز مشکلتان حل نشده است.

  – بله؛ قراردادم را با تمام مزایا و امکاناتی که از طرف من وجود داشت به پایان رساندم اما اکنون نگاه کنید که با مشکل مالیات مواجه شده‌ام. نمی دانم چه اتفاقی می‌افتد.

  * چرا برای حل این مشکل با بازیکنان تیم و مسعود شجاعی کاپیتان تراکتور صحبت نکردید؟

  – نیازی به صحبت با مسعود نبود. همه چیز کاملاً شفاف و واضح است. این مشکل کوچک و خنده دار است اما کم کم برای آنها بسیار بزرگ خواهد شد.

  * در حال حاضر در تبریز هستید یا تهران؟

  – ماه رمضان است و من در تبریز هستم. امیدوارم این مشکل برطرف شود. برای من به عنوان یک بازیکن خارجی تحمل این شرایط سخت است.

  * باوجود اینکه قراردادت با تراکتور فسخ شده، آیا این احتمال وجود دارد که به فیفا شکایت کنید؟

  – اگر شرایط همینطور ادامه یابد به فیفا شکایت می‌کنم.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *