×

دانش آموزان با زیست مهدوی زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنند

 • کد خبر: 232018
 • 3 مهر 1402
 • به گزارش نوبر، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد علی آل هاشم روز دوشنبه در اجتماع بزرگ سربازان دهه نودی امام عصر (عج) و هم خوانی سرود “خبری در راه است” در شهر جدید سهند، به ویژگی های دانش آموز مهدوی اشاره و اظهار کرد: دانش آموز مهدوی باید همواره به فکر امام زمان باشد، درس […]

  دانش آموزان با زیست مهدوی زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنند
 • به گزارش نوبر، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد علی آل هاشم روز دوشنبه در اجتماع بزرگ سربازان دهه نودی امام عصر (عج) و هم خوانی سرود “خبری در راه است” در شهر جدید سهند، به ویژگی های دانش آموز مهدوی اشاره و اظهار کرد: دانش آموز مهدوی باید همواره به فکر امام زمان باشد، درس خواندن و ورزش کردنش برای امام زمان باشد، برای امام دعا بخواند و برای سلامتی او صدقه دهد و در کل امام زمان(عج) باید از وی و رفتارش راضی باشد.
  وی ادامه داد: دانش آموز مهدوی علاوه بر این ویژگی ها، باید در فکر فرهنگ و ترویج و گسترش فرهنگ مهدوی باشد و دیگران را با یاد و نام امام مهدی (عج) آشنا کند.
  حجت الاسلام آل هاشم به ۳۶ هزار دانش آموز شهید در کشور اشاره کرد و ادامه داد: این دانش آموزان در دوران جنگ تحمیلی داوطلبانه به جبهه های نبرد رفتند و حتی شناسامه خود را تغییر دادند و سن خود را بالا بردند تا از میهن اسلامی دفاع کنند از این رو، همه ایرانیان باید در برابر شهیدان و رزمندگان سرتعظیم فرود آورند.
  وی افزود: اگر امروز ایران مقتدر است و به سوی پیشرفت، سعادت و توسعه حرکت می کند مدیون فداکاری رزمندگانی است که هشت سال در مقابل دشمن ایستادند.
  آل هاشم گفت: امروز نیز دانش آموزان از نسل همان دانش آموزان هستند و در جبهه های مختلف در مقابل دشمن صف آرایی کرده اند و در تعیین سرنوشت کشور نقش دارند.
  وی حضور دانش آموزان در عرصه های مختلف در جامعه را عاملی مهم در موفقیت و پیشرفت کشور خواند افزود: آینده در دستان دانش آموزان است اگر به دنبال ایران قوی هستیم باید مدارس را قوی کنیم زیرا دنیای آینده از همین مدارس شکل می گیرد.
  وی افزود: دانش آموزان، اولیا و معلمان سه محور اساسی در دستیابی به هدف ایران قوی هستند و باید همکاری و هماهنگی بین این سه محور بیش از پیش توسعه یابد.

  امسال بیش از یکصد عنوان برنامه در شهر جدید سهند برگزار شد
  فرماندار شهرستان اسکو نیز در این مراسم با بیان اینکه در ۶ ماه گذشته سالجاری، بیش از یکصد برنامه در حوزه های مختلف در شهر جدید سهند برگزار شده افزود: برپایی این تعداد برنامه، نشان از توجه مسوولان مربوطه به برنامه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی دارد.
  حسین فیروزی ادامه داد: استعدادهای خوبی در این شهرستان در عرصه های مختلف وجود دارد که با برگزاری این برنامه ها، این استعدادها شناسایی و شکوفا می شوند.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود به انجام طرح های عمرانی در شهر جدید سهند نیز اشاره کرد و گفت: این شهر کارگاه بزرگ سازندگی است و در راستای نهضت ملی مسکن، بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریال در این شهر سرمایه گذاری شده است.
  وی بیان کرد: همچنین ۱۰ هزار میلیارد ریال نیز برای عمران و آبادی این شهر در سالجاری در نظر گرفته شده که نوید از روزهای خوب و آبادی برای این شهر دارد.
  به گزارش ایرنا، در اجتماع بزرگ سربازان دهه نودی امام عصر عج، تعدادی از دانش آموزان سرود “خبری در راه است” را هم خوانی کرده و اهانت به قرآن کریم را محکوم کردند.
  همچنین در این مراسم از قهرمانان ورزشی این شهر که در مسابقات کشوری موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بودند قدردانی شد.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *