×

خط دفاع تراکتور را چشم زدند؛
تراکتور از ناحیه مورد نظر ضربه خورد!

 • کد خبر: 174290
 • 25 اردیبهشت 1400
 • تراکتور در روزی که فاصله زیادی با کسب سه امتیاز نداشت، با مساوی زمین بازی را ترک کرد.
  تراکتور از ناحیه مورد نظر ضربه خورد!
 • به گزارش نوبر خبر؛ خط دفاعی تیم تراکتور با عملکرد چشمگیر خود در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ نقش مهمی در صعود این تیم ایفا کرد. تراکتور در بازی اول خود مقابل پاختاکور در عرض یک نیمه ۳ گل دریافت کرد که انتقادات زیادی به همراه داشت؛ این انتقادات اما در ادامه جای خود را به تحسین داد چرا که تراکتور دیگر هیچ گلی دریافت نکرد.

  شاگردان رسول خطیبی در تمامی بازی های خود بعد از پاختاکور، دروازه خود را بسته نگه داشتند تا با ۵ کلین شیت و دریافت تنها ۳ گل در ۶ بازی به عنوان بهترین خط دفاعی دور گروهی لیگ قهرمانان در منطقه غرب شناخته شوند. آنها در بازگشت به لیگ برتر اما با یک بدشانسی بزرگ مواجه شدند؛ در جریان بازی با پیکان در هفته بیست و دوم، تراکتور هر دو مدافع وسط خود را برای بازی با نفت از دست داد.

  هادی محمدی به دلیل ۴ کارته شدن در بازی با پیکان و محمدرضا خانزاده به دلیل مصدومیت در همان دیدار، بازی با صنعت نفت را از دست دادند تا تراکتور با یک معضل بزرگ روبرو شود؛ معضلی که باعث شد رسول خطیبی از بازیکنان پست های دیگر به عنوان مدافع وسط استفاده کند. در چنین شرایطی، آسیب پذیری عمق دفاع تراکتور، اتفاقی قابل پیش بینی بود و دقیقا هم از همین منطقه، سرخ پوشان ضربه دیدند.

  در شرایطی که تراکتور نیمه اول را با زوج پیمان کشاورز و حمید بوحمدان در خط حمله شروع کرده بود در نیمه دوم با تعویض کشاورز، میثم تیموری یک خط عقب تر رفته و در کنار بوحمدان، تشکیل دهنده زوج خط دفاعی ای بود که هیچ کدام از دو بازیکنش، مدافع وسط نبودند! تراکتور یک گل زد و در آستانه برد قرار گرفت ولی آسیب پذیری عمق دفاع این تیم که چند بار به ایجاد موقعیت هایی برای نفت انجامید در نهایت به این تیم ضربه زده و حریف را در دقایق پایانی روی یک حمله صاحب ضربه پنالتی کرد؛ پنالتی که طالب ریکانی آن را به گل تبدیل کرد تا پیروزی برای تراکتور با تساوی عوض شود.

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *