×

تخلفات بازار نوشت افزار در آذربایجان شرقی از سوی بازرسان تعزیرات رصد می‌شود

 • کد خبر: 231810
 • 27 شهریور 1402
 • به گزارش نوبر، «صمد حضرتی»، روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: تعزیرات حکومتی برابر دستورالعمل اعلامی از سوی سازمان و مقررات ماده ۱۹ آیین نامه تعزیرات حکومتی در قالب گشت مشترک به همراه بازرسان آموزش و پرورش و اداره کل صمت بر بازار عرضه این محصولات بازرسی و نظارت می کند. […]

  تخلفات بازار نوشت افزار در آذربایجان شرقی از سوی بازرسان تعزیرات رصد می‌شود
 • به گزارش نوبر، «صمد حضرتی»، روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: تعزیرات حکومتی برابر دستورالعمل اعلامی از سوی سازمان و مقررات ماده ۱۹ آیین نامه تعزیرات حکومتی در قالب گشت مشترک به همراه بازرسان آموزش و پرورش و اداره کل صمت بر بازار عرضه این محصولات بازرسی و نظارت می کند.
  وی با تاکید بر اینکه بازرسان این سازمان با مشارکت اتحادیه پوشاک و نوشت افزار به صورت مستمر و موثر در بازار حضور دارند، اظهار کرد: در گشت های مشترک، گرانفروشی، عدم درج قیمت، احتکار، تقلب، عدم صدور فاکتور و فروش اجباری مورد رصد بازرسان قرار می گیرد.
  مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تاکنون در قالب ۱۸ تیم گشت انجام و ۷۵ مورد بازرسی شده است، گفت: اصناف تلاش کنند حقوق شهروندی و مصرف کنندگان را رعایت کنند و به سود متعارف قانع باشند.
  حضرتی، ادامه داد: علاوه بر بازار نوشت افزار و پوشاک، تعزیرات حکومتی بر مدارس غیرانتفاعی نیز نظارت می کند و میزان شهریه ماخوذه برخلاف مصوبات و اخذ شهریه مازاد بر نرخ تعیینی، تخلف محسوب می شود و با این تخلفات برخورد می شود.
  وی یادآور شد: مدیران مدارس غیرانتفاعی میزان شهریه مصوب را در دید عموم نصب کنند تا اولیا اطلاع داشته باشند و مدیران حق ندارند بیشتر از شهریه مصوب دریافت کنند در غیر اینصورت با تشکیل پرونده تعزیراتی، جریمه و نصب بنر مواجه می شوند و در صورت تکرار نیز این محل های آموزشی تعطیل خواهند شد.
  مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: مدارس دولتی نیز حق ندارند برخلاف مقررات و آیین نامه مربوطه و مصوبات، وجوهی از اولیا یا دانش آموزان اخذ کنند و در غیر اینصورت تعزیرات حکومتی در این موضوع نیز ورود کرده و با تخلفات برخورد خواهد کرد.
  حضرتی، با بیان اینکه هزینه سرویس مدارس از دغدغه های اساسی اولیای دانش آموزان است، ادامه داد: این سازمان در این موضوع نیز ورود کرده و در صورت اخذ شهریه های بیش از نرخ تعیینی با این تخلفات برخورد می کند.
  وی با اشاره به اینکه تعزیرات حکومتی صرفا وظیفه رسیدگی به تخلفاتی را دارد که از سوی آموزش و پرورش یا سازمان صمت به این اداره ارسال شده است، یادآور شد: با همکاری دادستانی، شورای شهر و شهرداری تبریز و ادارات کل آموزش و پرورش و سازمان صمت، میزان هزینه سرویس ها مورد تصویب قرار گرفته و منطقه بندی برای سرویس دهی به مدارس، نوع و تعداد سرویس ها انجام شده است و در صورت اجرای به موقع این مصوبات و انجام وظیفه از سوی سازمان های ذیربط مشکلی در این خصوص به وجود نمی آید.
  حضرتی، افزود: اگر شهروندان در موقع خرید نوشت افزار و البسه، اخذ هزینه اضافی از سوی مدیران مدارس غیرانتفاعی، اخذ وجوه از سوی مدارس دولتی و اخذ هزینه خارج از مصوب برای سرویس مدارس با تخلفات مذکور مواجه شدند، می توانند با سامانه الکترنیکی ۱۳۵ تعزیرات حکومتی یا سامانه ۱۲۴ سازمان صمت یا مراجعه حضوری به تعزیرات حکومتی یا اتحادیه های مربوطه شکایت خود را مطرح کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *