×

دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از مهمترین دانشگاه کشور است

 • کد خبر: 229131
 • 1 مرداد 1402
 • به گزارش نوبر،در این جلسه، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ضمن تشریح ماموریت‌ها و برنامه‌های دانشگاه، بر سهم بالای آموزش‌های عملی به دانشجویان در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و تأثیر مهارت‌آموزی در توسعه اقتصادی، ارتقای سلامت روانی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی جوانان دانشجو تأکید کرد. دکتر خسرویان ضمن صنعتی خواندن آذربایجان شرقی حمایت‌های استانداری از دانشگاه فنی […]

  دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از مهمترین دانشگاه کشور است
 • به گزارش نوبر،در این جلسه، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ضمن تشریح ماموریت‌ها و برنامه‌های دانشگاه، بر سهم بالای آموزش‌های عملی به دانشجویان در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و تأثیر مهارت‌آموزی در توسعه اقتصادی، ارتقای سلامت روانی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی جوانان دانشجو تأکید کرد.

  دکتر خسرویان ضمن صنعتی خواندن آذربایجان شرقی حمایت‌های استانداری از دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان در زمینه های ارتباط با صنعت و صاحبان مشاغل بزرگ را خواستار شد واز استاندار محترم در خواست نمود تا رییس دانشگاه فنی وحرفه ای استان آذربایجان شرقیدر کارگروهها وشوراهای مختلف اشتغال حضور یابند.

  استاندار تبریز ضمن خوش آمدگویی به دکتر خسرویان، استان آذربایجان شرقی را یکی از استان‌های دارای پیشینه صنعتی و صاحب مشاغل صنعتی برشمرد و بر حمایت از دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان در زمینه‌های ارتباط با صنعت تاکید کرد.

  عابدین خرم در این دیدار به ظرفیت بالای دانشگاه فنی وحرفه ای اشاره نمود وگفت: با توجه به اینکه صنعت ما نیروی تخصصی کمتری دارد و این کاملا در صنعت احساس می شود دانشجویان چکش به دست دانشگاه فنی وحرفه ای می توانند به صنعت ما کمک کنند.

  استاندار آذربایجان شرقی در خاتمه به سفردومین اخیر ریاست جمهوری اسلامی ایران اشاره نمودند وگفتند :باتوجه به حضور رییس جمهور در تراکتور سازی و سوال از شاغلین در این مجموعه عظیم شاهد این بودیم که اکثریت کارکنان شاغل در خط تولید فارغ التحصیل دانشگاههای فنی وحرفه ای و صنعتی سهند بودندواین امر در نوع خود حایز اهمیت هست.

  دکتر خسرویان در این دیدار ضمن معرفی دانشگاه فنی وحرفه‌ای به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری ایران که مهارت‌آموزی را در دستور کار دارد، به گستردگی دانشگاه با بیش از ۱۸۰ دانشکده و آموزشکده فعال در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: از ویژگی‌های این دانشگاه، مهارتی محور بودن آموزش‌های آن و تربیت نیروی کار تخصصی برای صنایع است.

  ریاست عالیه دانشگاه فنی وحرفه ای کشوراز پدر معنوی استان درخواست نمود تا دانش آموزان را به رشته های فنی وحرفه ای تشویق نمایند ایشان در ادامه به امر مهم سرباز صنعت وسرباز مهارت اشاره نمودند و گفتند تلاش میکنیم تا فارغ التحصیلان دانشگاه فنی وحرفه ای دوسال خدمت مقدس سربازی را در صنعت سپری کنند تا از هدر رفت دو سال خدمت سربازی جلوگیری شود.

  عرفان خسرویان در ادامه اعلام داشت در شورای گسترش وزارت علوم تصویب شده هیچ رشته ای تصویب نمی شود مگر اینکه بازار کار و اینده شغلی داشته باشد

  آیت الله آل هاشم، نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز نیز ضمن خیرمقدم به رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای، بر نقش اشتغال جوانان در پیشبرد اهداف صنعتی کشور تأکید کرد و افزایش مهارت برای رشد صنعتی را یک ضرورت برشمرد.

  دکتر آل هاشم افزود :در بازدیدی که از مجموعه دانشگاه فنی وحرفه ای داشتم این خیلی خوب و مهم هست که در این دانشگاه تخصص یاد می گیرند و بعد از فارغ التحصیلی جذب بازار کار می شوند.

  دکتر خسرویان نیز با حضور بر مقبره شهدای گمنام به ساحت مقدس این سرافرازان انقلاب اسلامی آرمیده در صحن دانشگاه ادای احترام کرد و اظهار داشت: شروع دوره جدید بازگشایی دانشگاه‌ها با پایان کرونا و اغتشاشات همراه بود و این بحران مشکلات عدیده‌ای را به دنبال داشت که به خوبی مدیریت شد. همچنین ادامه داد: بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای به نحو مطلوبی افزایش یافته است که این اهتمام دولت برای گسترش و توسعه برنامه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای را نشان می‌دهد.

  وی افزود: تلاش‌های دولت با هدف تربیت نیروی متخصص در حوزه صنعت است و تصریح کرد: آذربایجان در صنعت به بلوغ رسیده است و اکنون باید از این ویژگی به خوبی استفاده شود و باید بتوانیم از آن به صورت احسن بهره‌برداری کنیم.

  در این مراسم دکتر بهشتی، رئیس پیشین دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر از حاضران در جلسه گفت: سرافرازی و سربلندی دانشگاه مدیون صبر، ایثار و دلسوزی همکاران دانشگاه فنی و حرفه‌ای می‌باشد و دانشگاه فنی و حرفه‌ای در صف اول انتقال دانشجویان به عرصه صنعت قرار گرفته است.

  سرپرست جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی ضمن تقدیر و تشکر از حضور همکاران دانشگاه فنی و حرفه‌ای و تسلیت ایام محرم از حضور دکتر خسرویان ریاست محترم عالیه دانشگاه فنی وحرفه ای در استان آذربایجان شرقی تقدیر و تشکر کرد و گفت: باید رشته‌های مختلف مورد آمایش قرار بگیرند و دانشگاه جریان ساز و مولد باشد و یکی از مهم‌ترین مقوله‌های آن، ارتباط مداوم با صنعت است.

  احمدی افزود پشت هر موفقیتی، تلاش بسیار زیادی نهفته است که باید این تلاش را در نظر بگیریم، احمدی ادامه داد اولین مدرسه و دانشگاه و… در این خاک بوده است.

  احمدی افزود مردمان آذربایجان، مردمانی اندیشمند بودند که اولین چاپخانه سربی در این دیار ایجاد شد، احمدی ادامه داد تبریز حال و هوای دیگری دارد و نگاه ها از پایتخت اینکونه است که در وضعیت های آشفته و اغتشاشات ببینیم وضعبت تبریزچگونه است وی افزود بکی دیگر از ویژگی های ممتاز تبریز وجود سپاه همیشه سرافرازعاشورا است.

  احمدی در آخر افزود در دانشگاه فنی و حرفه ای ظرفیت های مختلفی است، مانند دیپلماسی علمی که در کشور ما متاسفانه از آن غفلت کرده ایم تلاش خواهیم کرد تا این سرمایه عظیم دیپلماسی علمی کشور را بدست بیاوریم.

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار در آیین تکریم و معارفه اظهار داشت : حضرت آقا بارها اذربایجان را سر ایران مطرح کردند که این نشان دهنده اهمیت استان آذربایجان شرفی میباشد.

  محمدی افزود در اغتشاشات سال گذشته، تبریز خوب درخشید و این نشان دهنده بصیرت و بینش بالای مردم استان آذربایجان شرقی می‌باشد ایشان در ادامه افزود کارهای مختلفی است که رئیس جدید دانشگاه فنی و حرفه ای استان باید انجام دهد

  .محمدی ادامه داد دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از مهمترین دانشگاه کشور است چون نیروها و دانشجویان آن، دانشجویان مولد و فناور هستندکه به سرعت به بخش صنعت جذب میشوند.

  گفتنی است در این مراسم دکتر خسرویان ضمن بیان مطالبی در خصوص مدیریت دکتر بهشتی اصل از خدمات ارزشمند ایشان تقدیر کرد و با آرزوی موفقیت حکم انتصاب سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی را به دکتر ابراهیم احمدی اهدا نمود.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *