×

بیگی، نماینده تبریز:
10میلیون نفر کارت ملی هوشمند ندارند/تحریم را بهانه نکنید!

 • کد خبر: 226454
 • 18 آبان 1400
 • عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس معتقد است دولت باید از شرکت‌های دانش بنیان بخواهد تا راهی برای تولید مواد اولیه تهیه کارت‌های ملی هوشمند بیاندیشند چرا که این ظرفیت در کشور وجود دارد.
  10میلیون نفر کارت ملی هوشمند ندارند/تحریم را بهانه نکنید!
 • به گزارش نوبر، احمد علیرضابیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عدم تحویل کارت ملی‌های جدید به بیش از 10 میلیون نفر، گفت: مردم درباره عدم تحویل کارت ملی دغدغه دارند چرا که کاغذهایی که به جای کارت ملی به آنها داده شده کارایی و تأثیر کارت ملی را ندارد.

   

  نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سازمان ثبت احوال عنوان می کند عدم تحویل کارت های ملی و صدور آن به دلیل تحریم و دارا نبودن مواد اولیه برای صدور است.

   

  وی افزود: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با توجه به اینکه قرار بود روند صدور کارت های ملی جدید سه سال پیش خاتمه یابد اما همچنان بلاتکلیف مانده، پیگیر است تا هرچه سریع تر این کار به پایان برسد.

   

  علیرضابیگی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان داخلی می توانند مواد اولیه مورد نیاز برای صدور کارت ملی را مهیا کنند لذا صرفا نیاز به درخواست از سوی وزارت کشور و سازمان ثبت احوال و همت شرکت های دانش بنیان است چرا که این توجیه پذیرفتنی نیست که به دلیل تحریم نتوانیم یک کارت صادر کنیم.

   

  عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مشکل تهیه چیپ برای کارت های ملی خاطرنشان کرد: در برنامه پنجساله ششم تکلیف اساسی برای دولت در این خصوص تعیین شده بود که تأمین منابع لازم هم انجام شده است لذا باید چیپ کارت نیز در کارت های هوشمند ملی تعبیه شود و هم زمان باید سامانه و کارتخوان های لازم نیز تعیین شود که بعد از صدور کارت های باقیمانده بتوان از قسمت هوشمند کارت ملی نیز استفاده کرد./

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *