×

به مناسبت عیدغدیر؛
۴۰ زندانی غیرعمد آذربایجان‌شرقی آزاد شدند

 • کد خبر: 165980
 • 19 مرداد 1399
 • طی آیینی، بیش از ۴۰ زندانی جرائم غیر عمد آذربایجان‌شرقی به مناسبت عید سعید غدیرخم امروز از زندان‌های استان آزاد شدند.
  ۴۰ زندانی غیرعمد آذربایجان‌شرقی آزاد شدند
 • مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به مناسبت عید غدیرخم، ۶۲ زندانی جرایم غیرعمد استان آزاد خواهند شد که با عنایت الهی، امروز ۴۰ نفر از این زندانیان آزاد شده و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

  وی با بیان این‌که ۲۰ زندانی جرایم غیرعمد نیز طی روزهای آتی به مناسبت این عید بزرگ، آزاد خواهند شد، افزود: یک نفر از این زندانیان، بانو بوده و مابقی زندانی مرد هستند؛ همچنین اکثرا زندانیان آزاد شده نیز از زندان تبریز بوده و از بیشتر زندان‌های استان مثل زندان‌های مراغه، مرند، سراب، میانه و … نیز زندانی داشتیم.

  تقی‌پور با بیان این‌که مجموع پرداختی ستاد دیه به عنوان کمک ویژه برای آزادی این زندانیان، برابر با یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود، اظهار کرد: این پرداختی‌ها با مشارکت بنیاد مستضعفان، ستاد دیه کشور و سازمان زندان‌ها انجام شد.

  وی با بیان این‌که در حال حاضر ۳۸۵ زندانی جرایم غیرعمد در استان داریم که بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی دارند، گفت: چنانچه بتوانیم ۱۲ میلیارد تومان از طریق کمک خیران جمع‌آوری کنیم، مابقی بدهی نیز توسط دادخواست اعسار، کمک ستاد دیه و… تامین شده و مقدمات آزادی این زندانیان نیز فراهم می‌شود.

  وی با بیان این‌که از ابتدای سال تاکنون ۱۲۷ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شده‌اند، گفت: طرح «هر هیئت، آزادی یک زندانی» نیز در ایام محرم، برای دومین سال متوالی توسط هیئت‌های عزاداری حسینی در استان اجرایی می‌شود.

  انتهای پیام

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *