×

۱۸ هزار هکتار از اراضی آذربایجان شرقی زیرکشت صیفی‌جات رفت

 • کد خبر: 173529
 • 5 اردیبهشت 1400
 • مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: بر اساس برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی برای استان در سال زراعی جاری سطح زیر کشت محصولات سبزی و صیفی استان ۱۸ هزار هکتار است.
  ۱۸ هزار هکتار از اراضی آذربایجان شرقی زیرکشت صیفی‌جات رفت
 • به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، جلال رحیم زاده در خصوص وضعیت کشت بهاره محصولات سبزی و صیفی استان، اظهار کرد: سیب زمینی از عمده محصولات سبزی و صیفی استان در سال زراعی جاری محسوب می‌شود که هفت هزار و ۶۵۰ هکتار از اراضی استان به زیر کشت این محصول رفته و عملکرد تولید آن بالغ بر ۳۶.۸ تن در هر هکتار است.

  وی افزود: امسال محصول پیاز در یکهزار و ۷۸۰ هکتار از اراضی استان به زیر کشت رفته و محصولات صیفی دیگری چون گوجه فرنگی در مساحت سه هزار و ۱۰۰ هکتار، خیار در مساحت یکهزار و ۵۰۰ هکتار، هندوانه در ۷۰۰ هکتار، هویج در مساحت ۸۰۰ هکتار و سایر سبزیجات نیز در مساحت ۶۷۰ هکتار تولید خواهد شد.

  وی در خصوص وضعیت تولید حبوبات استان نیز افزود: حبوبات تولیدی استان در سال زراعی جاری شامل نخود، عدس و لوبیا به مساحت ۵۲ هزار هکتار می‌شود که بر اساس پیش بینی‌ها بالغ بر ۴۲ هزار تن حبوبات را در ماه‌های آتی برداشت می‌کنیم.

  رحیم زاده در خصوص برنامه ریزی‌های این سازمان در حوزه تولید محصولات سبزی و صیفی در سطح استان، گفت: استفاده از ارقام جدید و پر محصول و استفاده از بذور اصلاح شده در تولید محصولات سبزی و صیفی بایستی مدنظر کشاورزان و بهره برداران این حوزه در استان باشد.

  وی با تاکید بر لزوم استفاده از ماشین آلات مدرن برای کاهش هزینه‌های تولید، ادامه داد: توجه به روش‌های آبیاری نوین از جمله استفاده از نوار تیپ و آبیاری بارانی در تولید این محصولات مدنظر سازمان جهاد کشاورزی استان بوده و در کنار آن به بازار فروش محصولات سبزی و صیفی نیز نگاه ویژه‌ای داریم.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *