×

گزارش الجزیره؛ ۳۵۴۷ فلسطینی شهید و ۱۳۳۶۵ نفر زخمی شدند

 • کد خبر: 233226
 • 27 مهر 1402
 • به گزارش نوبر و به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در سیزدهمین روز از آغاز عملیات طوفان الاقصی نیروهای مقاومت علیه رژیم صهیونیستی، بخش انگلیسی شبکه الجزیره گزارشی درباره شمار شهدا و تلفات صهیونیست‌ها منتشر کرد. بنا بر گزارش شبکه الجزیره، از روز شنبه هفتم اکتبر (۱۵ مهرم ماه) که عملیات طوفان الاقصی نیروهای […]

  گزارش الجزیره؛ ۳۵۴۷ فلسطینی شهید و ۱۳۳۶۵ نفر زخمی شدند
 • به گزارش نوبر و به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در سیزدهمین روز از آغاز عملیات طوفان الاقصی نیروهای مقاومت علیه رژیم صهیونیستی، بخش انگلیسی شبکه الجزیره گزارشی درباره شمار شهدا و تلفات صهیونیست‌ها منتشر کرد.

  بنا بر گزارش شبکه الجزیره، از روز شنبه هفتم اکتبر (۱۵ مهرم ماه) که عملیات طوفان الاقصی نیروهای مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی آغاز شد، تلفات صهیونیست‌ها ۱۴۰۳ کشته و ۳۸۰۰ زخمی بوده است.

  بنا بر این گزارش، در نتیجه حملات شدید رژیم صهیونیستی به فلسطینیان در نوار غزه و کرانه باختری در مجموع ۳۵۴۷ فلسطینی شهید و ۱۳۳۶۵ نفر زخمی شدند.

  تعداد ۳۴۷۸ فلسطینی در غزه شهید و ۱۲۰۶۵ نفر از مردم فلسطین در این منطقه تحت محاصره  مجروح شدند. صهیونیست‌ها در کرانه باختری ۶۹ فلسطینی را به شهادت رساندند و ۱۳۰۰ نفر دیگر را مجروح کردند.

  همزمان با حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه، نظامیان اشغالگر، امروز (پنجشنبه، ۱۹ اکتبر) در کرانه باختری اقدام به یورش به برخی منازل و اسارت شماری از شهروندان فلسطینی کردند.

  به نوشته خبرگزاری فلسطینی «صفا»، نظامیان اسرائیلی، بامداد امروز با یورش به استان‌های مختلف، حدود ۷۰ فلسطینی‌ را به اسارت گرفتند.

  از کرانه خبری آخرین خبرها حاکی از آن است که یورش شبانه نظامیان رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف استان رام‌الله موجب شهادت دو جوان فلسطینی به نام‌های «محمد عبدالرحمن فواقه» (۲۱ ساله) در روستای «دورا القرع» در شرق رام‌الله و «جبرئیل احمد عوض» (۳۲ ساله) از روستای «بدرس» در غرب رام‌الله شد.

  شدت گرفتن حملات رژیم اشغالگر قدس به فلسطینیان در شرایطی انجام می‌شود که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در سفر یک روزه به فلسطین اشغالی با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزری و دیگر مقام‌های این رژیم دیدار کرد و به آنها درباره تداوم حمایت‌های واشنگتن از تل‌آویو اطمینان داد.

  جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر به فلسطین اشغالی بار دیگر با تاکید بر ادامه حمایت خود و دولتش از رژیم‌صهیونیستی گفت اگر در اینجا اسرائیل وجود نداشت باز هم برای تشکیل آن اقدام می‌کردیم.

  بایدن افزود: «اسرائیل معجزه‌ای است که بر خسارت‌ها و دردها فائق آمده و درس‌هایی که می‌آموزیم برای نسل‌های بعد ادامه خواهد داشت»

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *