×

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز :
ارائه پیش نویس سند آسیب ‌های اجتماعی به مجلس

 • کد خبر: 171658
 • 6 اسفند 1399
 • معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز و مسئول کمیته اجتماعی کلانشهرهای کشور با پیشنهاد ارائه پیش نویس سند آسیب‌های اجتماعی به مجلس، بر ضرورت‌ تشکیل جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی کلانشهرها با کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی جهت‌ نهایی کردن طرح جامع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.
 • حجت الاسلام احمد حمیدی در چهل و سومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع کلانشهرهای کشور که به میزبانی کلانشهر مشهد برگزار شد، ضمن ارایه گزارش عملکرد این کمیته، افزایش بهره وری اجتماعی در حوزه مدیریت آسیب‌های اجتماعی در کلانشهرهای ایران را هدف اصلی کمیته اجتماعی کلانشهرها عنوان کرد.

  وی، افزایش اثربخشی اجتماعی در حوزه مدیریت آسیب‌های اجتماعی در کلانشهرهای ایران، شناسایی و استخراج موضوعی آسیب‌های اجتماعی در کلانشهرها، افزایش کارایی اجتماعی در حوزه مدیریت آسیب‌های اجتماعی در کلانشهرهای ایران و استفاده از ظرفیت‌های آمایش شهری در حوزه آسیب‌های اجتماعی و تهیه شناسنامه اجتماعی شهرها را از دیگر اهداف کمیته اجتماعی کلانشهرهای کشور بیان کرد.

  وی گفت: در گام اول پس از تشکیل گروه مجازی کمیته آسیب‌های اجتماعی و دعوت مدیران و نمایندگان معرفی شده، چهارشنبه‌های آسیب شناسی شکل گرفت و بر این اساس هر یک هفته در میان یک چهارشنبه برای برگزاری وبینار با موضوع پیشنهادی همان کلانشهر مشخص شد.

  حمیدی با بیان اینکه سند توانمندسازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی(رصد اجتماعی و تهیه شناسنامه اجتماعی محلات) توسط شهرداری تبریز تهیه  شده است، گفت: این سند با توجه به اسناد بالادستی که به شهرداری‌ها اجازه و اختیار می‌دهد تا در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توانمند سازی جامعه فعالیت کنند، تدوین شده است.

  وی با بیان اینکه بحث آسیب‌های اجتماعی در جامعه، علی‌رغم شیوع کرونا دغدغه کمیسیون‌های آسیب‌های اجتماعی شهرداری‌ها به شمار می‌رود، اظهار کرد: تمامی مسائل و نیازهای مشترک کلانشهرها در حوزه‌های مختلف اجتماعی همچون محله محوری، مشکلات مربوط به نهاد خانواده، اعتیاد و… از جمله مفاد این طرح است.

  به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی افزود: در صورت نهایی شدن، این طرح در قالب سند اجرایی برای کلانشهرها اجرایی می‌شود.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *