×

استاندار آذربایجان شرقی:
پویایی جامعه مرهون تلاش هنرمندان است

 • کد خبر: 171656
 • 6 اسفند 1399
 • استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه اجازه مصادره اساتید هنری و فرهنگی خود را به کسی نخواهیم داد، گفت: تبریز دارای مفاخر بسیاری در حوزه‌های مختلف صنعت، تجارت، هنر و فرهنگ، موسیقی و ... است که باید قدردان و مراقب این ارزش‌ها و مفاخر خود باشیم.
  پویایی جامعه مرهون تلاش هنرمندان است
 • محمدرضا پورمحمدی در مراسم تقدیر از برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان و همچنین رونمایی از “نماهنگ ایرانیم”، با تقدیر از عوامل تولید این نماهنگ، اظهار کرد: بالندگی هر جامعه به مدد جایگاه فرهنگی و تاریخی آن است.

  وی افزود: پیشرفت، تعالی و پویایی جامعه مرهون تلاش هنرمندان و اصحاب فضلی است که توانمندی آنها و فعالیت‌هایشان جامعه را از سکون می‌رهاند و به سمت بالندگی سوق می‌دهد.

  وی گفت: با اندک تاملی دررابطه با پیشرفت و توسعه جوامع می‌توان گفت که اگر بخواهیم جوامع در حال توسعه را با جوامع پیشرفته مقایسه کنیم، تفاوت آن‌ها در تاریخ، جغرافیا، منابع طبیعی، نژاد و زبان نیست، بلکه آنچه دو جامعه را از هم متمایز می‌کند، دانش و فرهنگ آن دو جامعه است.

  پورمحمدی افزود: هر کشوری دارای فرهنگ و هنر خاص خود است، اما کشور ایران را به لحاظ فرهنگ غنی و هنرمندانی شایسته، باید دارای هنری متعالی دانست.

  وی ادامه داد: این تعالی و بالندگی را می‌توان در آثار چشم‌نوازی که با ذهن خلاق و دستان هنرمند و پرتوان هنرمندان ایرانی خلق شده و در جای جای دنیا خودنمایی می‌کند، همچون فرش، طراحی و معماری و یا نوشته‌ها و کتیبه‌های ایرانی مشاهده کرد.

  وی افزود: نهادها و متولیان فرهنگی باید تمام قد از هنرمندان و اصحاب فرهنگ حمایت کنند؛ به نحوی که اهالی فضل و فرهنگ این حمایت ارزشمند را با جان و دل درک کرده و از سوی هیچ کشور و دولتی مصادره نشوند.

  استاندار آذربایجان شرقی، بالندگی هر جامعه را به مدد جایگاه فرهنگی و تاریخی آن دانسته و گفت: باید مراقب و قدردان مفاخر فرهنگی و هنری خود باشیم.

  به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در این آیین از برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان تجلیل شد و همچنین از “نماهنگ ایرانیم” رونمایی و ازعوامل تولید این نماهنگ تقدیر به عمل آمد.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *