×

ورود ۵۰۰ دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس تا پایان سال

 • کد خبر: 232125
 • 4 مهر 1402
 • به گزارش نوبر، جعفر میعادفر در گفت‌وگویی در این‌باره گفت: اورژانس کشور در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشد پررنگ و گسترده‌ای داشت، به طوریکه امروز ۳۲۰۰ پایگاه زمینی اورژانس را در کشور داریم، علاوه بر آن در ۵۲ نقطه از کشور پایگاه‌های هوایی را ایجاد کرده‌ایم و در تمام جزایر کشور و عمده […]

  ورود ۵۰۰ دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس تا پایان سال
 • به گزارش نوبر، جعفر میعادفر در گفت‌وگویی در این‌باره گفت: اورژانس کشور در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشد پررنگ و گسترده‌ای داشت، به طوریکه امروز ۳۲۰۰ پایگاه زمینی اورژانس را در کشور داریم، علاوه بر آن در ۵۲ نقطه از کشور پایگاه‌های هوایی را ایجاد کرده‌ایم و در تمام جزایر کشور و عمده سواحل نیز پایگاه‌های اورژانس دریایی را برپا کرده‌ایم. البته برنامه داریم تا تعداد پایگاه‌ها را بازهم افزایش دهیم.
  وی با بیان اینکه خدمات اورژانس در اضطراری‌ترین زمان ممکن برای مردم، به شکل کاملا رایگان به آنان ارائه می‌شود، گفت: برای افزایش کیفیت این خدمات، یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های ما فرسودگی آمبولانس‌ها و همچنین تعداد آنها بود، در همین راستا نیز اقدامات خرید ۵۰۰ دستگاه آمبولانس را  انجام دادیم و در حال حاضر این آمبولانس‌ها در مرحله تولید است که برابر برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این آمبولانس‌ها تا پایان سال وارد ناوگان اورژانس کشور خواهد شد.

  برنامه‌ریزی برای خرید ۵۰۰ دستگاه آمبولانس دیگر
  رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه به دنبال افزایش بیشتر تعداد آمبولانس‌های کشور هستیم، اظهارکرد: این روند را تا زمان رفع فرسودگی ناوگان آمبولانس‌های کشور ادامه خواهیم داد و به زودی و تا پایان سال مناقصه خرید ۵۰۰ دستگاه آمبولانس دیگر را نیز برگزار خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم تا این آمبولانس‌ها نیز تا نیمه اول سال ۱۴۰۳ وارد ناوگان خودرویی سازمان شود تا ان‌شاءالله این مشکل رفع شود.
  میعادفر درباره نحوه و محل تولید این آمبولانس‌ها نیز اظهارکرد: تولید این آمبولانس‌ها کار مشترکی بین شرکت‌های داخلی و خارجی است.
  پلتفرم آمبولانس به شکل ون بوده و در کشور ما وجود ندارد، اما تبدیل آن به آمبولانس وتجهیزش در داخل کشور و با امکانات و تجهیزات داخلی انجام می‌شود.
  وی درباره استفاده اورژانس از موتورلانس‌ها نیز گفت: برای کاهش مدت زمان حضور اورژانس بر بالین بیمار به خصوص در کلانشهرها، موتورلانس‌ها گسترش دادیم و اخیرا ۱۸۰دستگاه موتورلانس را وارد چرخه اورژانس کردیم و خرید و تجهیز ۲۰۰ تا ۳۰۰ دستگاه موتورلانس دیگر را نیز در دستورکار قرار داده‌ایم.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *