×

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:
هیئات حسینی باید دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا را رعایت کنند

 • کد خبر: 166097
 • 23 مرداد 1399
 • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تدوام شیوع بیماری کرونا، حفظ سلامتی همنوعانمان را به وظیفه اجتماعی تبدیل کرده است، از این رو رعایت دستورالعمل های بهداشتی در عزاداری ها یک ضرورت است.
  هیئات حسینی باید دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا را رعایت کنند
 • به گزارش نوبر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جلسه ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت با تاکید بر اینکه محرم و صفر فرصتی بسیار ارزشمند برای دست گیری از نیازمندان است، گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در عزاداری ها و جهت دهی به نذورات به رزمایش کمک های مومنانه یک ضرورت و بسیار مطلوب است.

  امام جمعه تبریز اضافه کرد: در مرحله اول رزمایش کمک های مومنانه که شرایط سختی را اقشار آسیب پذیر تجربه میکردند، تدابیر رهبر معظم انقلاب رسالت خدمت رسانی را تسهیل کرد و همه نهادها، ارگان ها و مردم با اعتقاد به آرمان های بلند خود به میدان کمک رسانی آمدند.

  وی با بیان اینکه در دهه اول ماه محرم احسان و نذری مردم بیشتر است، گفت: در راستای رعایت دستورالعمل های بهداشتی و بهره مندی نیازمندان از این حسنات مطلوب است که در قالب رزمایش کمک های مومنانه در بین اقشار آسیب پذیر توزیع شود.

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه رزمایش مواسات تا پایان ریشه کنی کرونا دوام و قوام خواهد داشت، ادامه داد: همان طور که رهبر معظم انقلاب هم تاکید داشتند عزاداری های ماه محرم و عرض ارادت ها به ساحت مقدس سید و سالار شهیدان باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا صورت پذیرد.

  امام جمعه تبریز به نقش آفرینی صداوسیما در فرهنگ سازی و نهادینه کردن این رعایت دستورالعمل های بهداشتی گفت: رسانه ملی با تولید و پخش برنامه های مختلف نذورات مردمی را به سمت رزمایش کمک های مومنانه سوق دهد.

  ایرانزاد دبیر ستاد پشتیبانی از مدافعان سلامت هم در این جلسه با بیان اینکه مناطق کم برخوردار در اولویت توزیع بسته های معیشتی و کمک های مومنانه قرار دارند، گفت: با هماهنگی مسئولان بهداشتی استان ۲ میلیون عدد ماسک پارچه ای استاندارد و قابل شستشو به قیمت ۳۰۰ تومان در مناطق محروم توزیع خواهد شد.

  در این جلسه شهردار تبریز، رئیس سازمان سمت استان و دیگر اعضای جلسه به بیان نکته نظرات خود پیرامون چگونگی تهیه و توزیع اقلام بهداشتی، مواد غذایی و همچنین نذورات ماه محرم در بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا پرداختند./*

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *