×

هشدار سیلابی شدن رودخانه های آذربایجان‌شرقی در پایان هفته

 • کد خبر: 303706
 • 29 فروردین 1403
 • رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز جمعه با گذر امواج تراز میانی جو، بارش‌های رگباری به ویژه در بعد از ظهر این استان را فرا می‌گیرد و احتمال سیلابی شدن رودخانه های استان وجود دارد.
  هشدار سیلابی شدن رودخانه های آذربایجان‌شرقی در پایان هفته
 • به گزارش نوبر، «محمد امیدفر» افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی موجب افزایش ابر، بارش باران و وزش باد ملایم تا متوسط در استان می شود.

  وی با اشاره به تشدید فعالیت این سامانه بارشی در اثر شرایط فصلی و محلی، اظهار کرد: بر این اساس احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد.

  رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: تا روز جمعه جوی پایدار در استان حاکم بوده و دمای هوای استان به صورت نسبی افزایش می یابد.

  امیدفر، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته میانه با دمای ۲۵ درجه بالای صفر گرمترین و سراب با دمای صفر درجه سردترین شهر استا بودند و دمای تبریز در گرمترین زمان به ۲۰ درجه و در خنک ترین زمان به هفت درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.

  وی یادآور شد: دمای فعلی تبریز (۱۱ و ۳۰ دقیقه) ۱۸ درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه افزایش یافته است.

  آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

  آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

  این استان همواره تحت تاثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *