×

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
مشارکت ویژه قرارگاه خاتم الانبیا(ص) برای انتقال آب ارس به تبریز

 • کد خبر: 168694
 • 27 آبان 1399
 • استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به خدمات ارزشمند قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در استان، از مشارکت این قرارگاه در دو پروژه مهم و زیربنایی استان شامل انتقال آب ارس و ساخت واحدهای مسکونی جایگزین سکونت‌گاه‌های غیررسمی در تبریز خبر داد و بر تقویت همکاری و ارتباط دستگاه‌های اجرایی استان با مجموعه فرماندهی این قرارگاه تأکید کرد.
  مشارکت ویژه قرارگاه خاتم الانبیا(ص) برای انتقال آب ارس به تبریز
 • به گزارش نوبر، دکتر محمدرضا پورمحمدی در نشست مسئولان اجرایی استان با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)، اظهار داشت: در طول یک سال گذشته تعدادی از پروژه‌های مهم استان مانند سدهای کلقان و حاجیلرچای و خط دوم انتقال آب زرینه‌رود به تبریز که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) اجرا شده بود توسط رئیس جمهور افتتاح شده است.

  وی با بیان اینکه همکاری خوبی بین دستگاه‌های استانی و قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) وجود دارد که این همکاری‌ها باید تقویت شود، افزود: زمینه‌های بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در استان داریم و امیدوارم بازدیدها و مذاکرات امروز میان مسئولان قرارگاه و دستگاه‌های استانی بستر همکاری‌ها را توسعه دهد.

  استاندار آذربایجان شرقی در ادامه بحث تنش آبی را یکی از مهم‌ترین مشکلات استان عنوان کرد و گفت: در تابستان این امسال این موضوع به یک چالش جدی تبدیل شد و با تدبیر و مدیریت، توانستیم به طور موقت از این بحران عبور کنیم.

  وی با بیان اینکه برای تابستان سال آینده باید چند کار مهم انجام دهیم، افزود: اقداماتی مانند اصلاح خط انتقال آب نهند و تأمین آب از سد قلعه‌چای در حال انجام است، اما حل قطعی مشکل کم‌آبی تبریز وابسته به اجرای پروژه انتقال آب ارس است.

  پورمحمدی با اشاره به پروژه‌های اجراشده در حوزه مدیریت منابع آبی، گفت: هیچ‌یک از این پروژه‌ها به اندازه انتقال آب ارس اهمیت ندارد و بر این اساس با هماهنگی وزارت نیرو تصمیم گرفته‌ایم که این پروِژه را با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) اجرایی کنیم.

  استاندار آذربایجان شرقی همچنین اسکان غیررسمی و حاشیه‌نشینی را یکی دیگر از مشکلات مهم استان خواند و گفت: مناطق حاشیه‌نشین مستعد حوادث جبران‌ناپذیری است و ما وظیفه داریم در حد امکانات خود برای حل این مشکل تلاش کنیم.

  وی با اشاره به پروژه‌های اجراشده برای حل مشکل حاشیه‌نشینی در تبریز، گفت: یک پروژه ۵ هزار واحدی به وسعت ۱۳۰ هکتار در تبریز آماده اجرا شده است که برای ساخت سه هزار واحد از آن با ستاد اجرایی فرمان امام به توافق رسیده‌ایم و برای دو هزار واحد باقی‌مانده نیز امروز تفاهم‌نامه‌ای با قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) امضا خواهیم کرد.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *