تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰
کد خبر : 228073

استاندار آذربایجان شرقی:

مردم از برخی نانوایان گله‌مندند/مسئولان برای رفع مشکلات حوزه نان همت کنند

مردم از برخی نانوایان گله‌مندند/مسئولان برای رفع مشکلات حوزه نان همت کنند
استاندار آذربایجان شرقی گفت: از اتحادیه نانوایان نیز می‌خواهیم تا نانوایان قابل تشویق را شناسایی و نانوایان متخلف را معرفی کند، برخی از مردم در خصوص نان گله مند هستند که ما به عنوان مسئول باید آن را حل و فصل کنیم.

به گزارش نوبر، عابدین خرّم در نشست شورای آرد و نان آذربایجان شرقی اظهار کرد: همان طور که در دوران کرونا یک پایگاه تجمیعیدر مناطق و محلات ایجاد شد و جمعیت هر منطقه نیز تحت پوشش قرار گرفت، اکنون نیز امکان اجرایی کردن این طرح در خصوصنظارت بر نانوایی های مناطق و محلات وجود دارد که می تواند به عنوان یکی از عوامل بازدارندگی و برخورد به موقع و صحیح با متخلفانتوسط افراد معتمد محلی اجرا شود.

وی تاکید کرد: تلاش های مداوم و پیگیری های مسئولان با نظارت های دقیق در نهایت باید منجر به نتیجه شود و رضایتمندی بیشتر مردمرا به دنبال داشته باشد، دولت ۵۵۰ میلیارد تومان یارانه نان به آذربایجان شرقی تخصیص داده است.

خرّم با یادآوری اینکه نظارت و بازرسی و برخورد با متخلفان کلید و راهکار مقابله با تخلفات است، گفت: از اتحادیه نانوایان نیزمی‌خواهیم تا نانوایان قابل تشویق را شناسایی و نانوایان متخلف را معرفی کند، برخی از مردم در خصوص نان گله مند هستند که ما بهعنوان مسئول باید آن را حل و فصل کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه سهمیه نانوایی ها کاهش نیافته و همین طور تعداد نانوایی ها به قدر نیاز استان وجود دارد، کمبود آرد نیزنداریم، گفت: نانوایی های سهمیه بگیر دولتی در استان افزایش و تعداد نانوایی های آزادپز کاهش یافته است بر این اساس انتظار میرود با ارتقاء کیفیت پخت نان رضایتمندی مردم بیش از این افزایش یابد.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: نانواهایی که تعطیلی های غیرمجاز داشته اند به تعزیرات اعلامشده و به این نهاد معرفی شده اند، تعدادی از نانوایی هایی هم که تعطیلات خارج از موعد داشتند برای اخذ تعهد به اتحادیه ها معرفیشدند.

محمد کلامی اظهار کرد: البته بر اساس طرح تشویق نانوایی های امین، نانوایانی که خارج از نوبت تعطیل کنند سهمیه آنها قطع و دراختیار نانوایی های امین قرار می گیرد.

وی همچنین در خصوص نشت آرد از نانوایی ها گفت: برای جلوگیری از تخلفات حمل آرد اقدامات خوبی انجام شده البته در کنار آن اگرمدیری تخلفی در خصوص مبارزه با قاچاق آرد داشته باشد به هیات تخلفات معرفی می شود.

وی ادامه داد: البته وضعیت آذربایجان شرقی نسبت به استان های هم تراز بهتر بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز گفت: دستگاه های کارتخوان انتظارات لازم در خصوص نظارت بر فروش آرد و نانرا برآورده نکرده است.

اکبر فتحی همچنین گفت: ۱۰ اکیپ نظارتی در تبریز بر توزیع آرد نظارت می کنند.

واقف بهروزی، مدیر کل اداره امور اقتصاد و دارایی آذربایجان شرقی نیز گفت: در ۴۸ ساعت گذشته ۵۶۱ نانوا ۹۹۵ تراکنش تکراریانجام دادند و ۵۸ نانوا نیز ۳۰ مورد تخلف در پخت نان داشتند.

فرماندار شهرستان تبریز نیز در این جلسه اظهار داشت: کارتخوان هایی که نصب شده اند قدرت کافی مانیتور تخلفات را به طورکاربردی مهیا نکردند.

علی جعفری آذر همچنین با تأکید بر افزایش نظارت دقیق بر نانوایان افزود: البته در تمام صنوف نظارت درون صنفی کارآیی ندارد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.