×

نامه تند استاندار آذربایجان شرقی به رییس رسانه ملی/
مردم آذربایجان، منتظر برخورد شما با فرد خاطی هستند

 • کد خبر: 173516
 • 5 اردیبهشت 1400
 • استاندار آذربایجان شرقی در نامه ای به رییس رسانه ملی، مراتب خشم و ناراحتی خود و مردم استان از توهین اخیر یکی از کارشناسان آموزشی صدا و سیما به ساحت ملامحمد فضولی، شاعر پرآوازه و سراینده اشعاری به زبان ترکی را اعلام کرد.
  مردم آذربایجان، منتظر برخورد شما با فرد خاطی هستند
 • به گزارش نوبر، متن این پیام بدین شرح است:

   بسمه تعالی

  برادر ارجمند جناب آقای علی عسگری

  رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

  با سلام و احترام؛

  همانطوری که احیاناً در جریان قرار گرفته‌اید اخیراً در یکی از برنامه‌های آموزشی صدا و سیما، به ساحت شاعر بزرگ و پرآوازه، حکیم ملا محمد فضولی جسارت شده است؛ سخن‌سرای بزرگی که اشعار ترکی وی در قلۀ فصاحت و بلاغت بوده و سرشار از درون‌مایه‌های عرفانی و اسلامی است. همچنین باید در نظرگرفت که با وجود دیوان فارسی و عربی حکیم فضولی، به یقین این شاعر توانا از گنجینه های معنوی مردم آذربایجان، ایران و عالم اسلام است.

  شایسته نیست هرازگاهی، فرهنگ، ادبیات و رسومات مردم آذربایجان که به فرمایش مقام معظم رهبری، نخبه پرور، جریان ساز و دارای غیرت دینی بوده و همواره در طول تاریخ در نخستین سنگر دفاع از کیان ایران عزیز قرار داشته اند، مورد بی مهری قرار گیرد.

   

   این‌بار نیز فردی کم مایه که به دوره و قرون حیات ادیبان بزرگ کشورمان نیز ناآگاه است، با اهانت به مقام این شاعر که مورد احترام ویژه آذربایجانی ها بوده، موجب جریحه دار شدن احساسات مردم ادب دوست این دیار شده است.

   

   لذا به نمایندگی از مردم آذربایجان، از جنابعالی می‌خواهم با چنین رویه مذموم و افراد مغرض یا ناآگاهی که وحدت اقوام مختلف کشور را نشانه گرفته اند، شدیدا  برخورد و نتیجه آن به اطلاع مردم شهید پرور آذربایجان و ترک زبانان کشور اعلام شود.

   

   دکتر محمدرضا پورمحمدی

  استاندار آذربایجان شرقی

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *