×

محور تاریخی فرهنگی حیدر تکیه‌سی تبریز سنگفرش می‌شود

 • کد خبر: 229188
 • 8 مرداد 1402
 • به گزارش نوبر، موسی زارعی اظهار کرد: عملیات اجرایی سنگفرش محور تاریخی و فرهنگی حیدر تکیه‌سی با ۲ هزار مترمربع مساحت تا دو هفته دیگر آغاز می‌شود.   وی افزود: اعتبار پیش‌بینی شده برای سنگفرش محور تاریخی و فرهنگی حیدر تکیه‌سی چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و پیمانکار پروژه در حال تجهیز کارگاه […]

  محور تاریخی فرهنگی حیدر تکیه‌سی تبریز سنگفرش می‌شود
 • به گزارش نوبر، موسی زارعی اظهار کرد: عملیات اجرایی سنگفرش محور تاریخی و فرهنگی حیدر تکیه‌سی با ۲ هزار مترمربع مساحت تا دو هفته دیگر آغاز می‌شود.

   

  وی افزود: اعتبار پیش‌بینی شده برای سنگفرش محور تاریخی و فرهنگی حیدر تکیه‌سی چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و پیمانکار پروژه در حال تجهیز کارگاه آن است.

   

  زارعی با اشاره به ضرورت ساماندهی تأسیسات شهری در آن محور خاطرنشان کرد: تأسیسات و انشعابات شهری موجود در این محور باید تا دو هفته دیگر بازبینی و در صورت وجود مشکل رفع شوند.

   

  وی اضافه کرد: اصناف و کسبه محل باید طی دو هفته آتی نسبت به رفع و رجوع انشعابات و تأسیسات موجود اقدام کنند تا پیمانکار پروژه در زمان تعیین‌شده عملیات اجرایی آن را آغاز کند.

   

  «حیدر تکیه سی» (تکیه حیدر)، نام یکی از گذرهای محله تاریخی «سرخاب» تبریز با قدمت ۶۰۰ ساله است. در تشریح وجه تسمیه «حیدر تکیه سی» نیز باید گفت نام این محل برگرفته از تکیه‌ای است که سلطان حیدر تونی از سلسله قلندریه خراسان ۶۰۰ سال در این محل بنیان نهاد و فعالیت آن تا دوره رضاخان ادامه داشت و آن زمان به بلای تخریب گرفتار آمد.

   

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *