×

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:
 محدودیت‌های کرونایی باید ادامه یابد/کاهش ملموس بستری‌های کرونایی

 • کد خبر: 169197
 • 20 آذر 1399
 • رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خواستار تداوم محدودیت های کرونایی در استان با هدف قطع زنجیره انتقال این بیماری شد و گفت: استمرار محدودیت‌ها، نتیجه بسیار خوبی در کاهش آمار بیماری کرونا در استان خواهد داشت و هرگونه سهل انگاری و بی توجهی به این موضوع، مجددا استان را به وضعیت قرمز بر می‌گرداند.
   محدودیت‌های کرونایی باید ادامه یابد/کاهش ملموس بستری‌های کرونایی
 • به گزارش نوبر، محمد حسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا به بیان آخرین آمار ابتلا و فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در استان پرداخت و عنوان کرد: نتیجه اعمال محدودیت‌های اخیر کرونایی، کاهش چشمگیر تعداد ابتلا و فوت ناشی از بیماری کرونا در استان است.

   

  وی ادامه داد: استمرار محدودیت‌ها، نتیجه بسیار خوبی در کاهش آمار بیماری کرونا در استان خواهد داشت و هرگونه سهل انگاری و بی توجهی به این موضوع، مجددا استان را به وضعیت قرمز بر می‌گرداند.

   

  وی از کاهش تعداد بستری‌های کرونایی استان از بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ به کمتر از ۹۷۰ نفر خبر داد و گفت: تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۷ نفر کاهش پیدا کرده که امیدواریم این روند نیز ادامه داشته باشد.

   

  رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بیشترین آمار تعداد مبتلایان کرونا مربوط به شهرستان‌های اهر، تبریز و جلفا و کمترین میزان ابتلا نیز مربوط به دو شهرستان خداآفرین و اسکوست.

   

  صومی همچنین میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان را بیش از ۹۰ درصد اعلام و از تمامی مدیران استان قدردانی کرد.

   

  محمدباقر هنربر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: چهار باب مهمان‌سرا در تبریز در اختیار دو بیمارستان قرار گرفته که از روز شنبه و در صورت نیاز، اقدام به پذیرش بیماران می کنند.

   

  وی همچنین ادامه داد: دو هزار و ۹۰۰ تخت در مهمانسراهای ادارت و تعدادی از هتل‌های استان نیز به عنوان نقاهتگاه‌های احتمالی، آماده شده و در صورت تشخیص علوم پزشکی در اختیار این مجموعه قرار می‌گیرد.

   

  جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، معاون اداره کل اطلاعات استان، مدیرکل جمعیت هلال احمر استان، شهردار تبریز، فرماندار تبریز، مدیرکل صدا و سیما مرکز استان نیز در این جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان پرداختند.

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *