×

قاچاقچیان پوشاک و سیگار ۸.۵ میلیارد ریال جریمه شدند

 • کد خبر: 228898
 • 12 تیر 1402
 • به گزارش نوبر صمد حضرتی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه پرونده قاچاق پوشاک و البسه در اداره تعزیرات حکومتی چاراویماق رسیدگی شده است، افزود: ارزش پوشاک و البسه قاچاق در این پرونده ۲ میلیارد و ۷۸۷ میلیون ریال بود که با احتساب ارزش خودروی حامل، متهم به پرداخت پنج […]

  قاچاقچیان پوشاک و سیگار ۸.۵ میلیارد ریال جریمه شدند
 • به گزارش نوبر صمد حضرتی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه پرونده قاچاق پوشاک و البسه در اداره تعزیرات حکومتی چاراویماق رسیدگی شده است، افزود: ارزش پوشاک و البسه قاچاق در این پرونده ۲ میلیارد و ۷۸۷ میلیون ریال بود که با احتساب ارزش خودروی حامل، متهم به پرداخت پنج میلیارد و ۴۹ میلیون ریال جزای نقدی مذکور محکوم شده است.

  وی اظهار کرد: با گزارش ارسالی مأموران انتظامی چاراویماق، پرونده‌ای به ظن قاچاق کالای کشف شده در اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان تشکیل شد که پس از انجام اقدامات لازم و دریافت میزان ارزش کالا، شعبه به آن رسیدگی کرد.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به جریمه سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریالی قاچاق کننده سیگار در شهرستان بناب، گفت: پرونده این قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۴۷ میلیون ریال در اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان رسیدگی شده است.

  حضرتی، افزود: با گزارش ارسالی مأموران انتظامی بناب پرونده‌ای به ظن قاچاق کالای کشف شده در اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان تشکیل شد که پس از انجام اقدامات لازم و دریافت میزان ارزش کالا، شعبه به این پرونده رسیدگی کرد.

  وی یادآور شد: پس از احضار متهمان و تفهیم اتهام، به دلیل غیرموثر بودن دفاعیات و عدم ارائه اسناد و مدارک قانونی و اقدام غیرقانونی در خرید و حمل کالای قاچاق بدون رعایت ضوابط، تخلف متهمان محرز شناخته شد و علاوه بر ضبط کالای کشف شده با احتساب ارزش خودروهای حامل به پرداخت جزای نقدی مذکور محکوم شدند.

  حضرتی، افزود: در ماه گذشته نیز از یک قاچاقچی البسه و پوشاک در این شهرستان بیش از یکهزار و ۳۵۰ ثوب البسه خارجی به ارزش چهار میلیارد و ۳۰۶ میلیون ریال کشف و ضبط و متهم به پرداخت هشت میلیارد و ۱۰۶ میلیون ریال جریمه محکوم شده بود.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *