×

ضرورت تسریع در ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز

 • کد خبر: 236206
 • 30 مهر 1402
 • به گزارش نوبر، عابدین خرم امروز یکشنبه در بازدید از مراحل ساخت مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز، از روند رو به رشد تکمیل تصفیه‌خانه و اجرای آن طبق برنامه‌ریزی اظهار رضایت کرد و ساخت این مجموعه را در راستای رفع نیازهای کلانشهر تبریز و خدمت به مردم این شهر و تامین قسمتی از آب […]

  ضرورت تسریع در ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز
 • به گزارش نوبر، عابدین خرم امروز یکشنبه در بازدید از مراحل ساخت مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز، از روند رو به رشد تکمیل تصفیه‌خانه و اجرای آن طبق برنامه‌ریزی اظهار رضایت کرد و ساخت این مجموعه را در راستای رفع نیازهای کلانشهر تبریز و خدمت به مردم این شهر و تامین قسمتی از آب دریاچه ارومیه مهم عنوان کرد.

   

  وی با اشاره به اهمیت ایجاد تاسیسات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در استان اضافه کرد: خوشبختانه هم پیمانکار طرح ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز و هم مدیران مربوطه به صورت جدی پیگیر هستند و تا چند ماه آینده فاز مایع این تصفیه خانه افتتاح خواهد شد.

   

  استاندار آذربایجان شرقی افزود: این طرح یکی از طرح های مهم استان محسوب می شود که در جریان سفر دوم ریاست محترم جمهوری اعتبارات لازم به آن تخصیص یافته است و با اتمام آن پساب تصفیه شده برای احیای دریاچه ارومیه رها سازی می شود.

   

  وی با اشاره به اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این طرح از محل ماده ۵۸ توسط دولت سیزدهم از پیمانکار خواست که با تسریع در ارایه صورت وضعیت های مالی و دریافت و هزینه همه این اعتبار برای اتمام تصفیه خانه در حداقل زمان ممکن تلاش کند و فصل کاری را از دست ندهد.

   

  استاندار آذربایجان شرقی در ادامه در بازدید از ایستگاه پمپاژ آب و مخزن مادر کلانشهر تبریز ضمن تاکید بر ساماندهی وضعیت رفع بموقع حوادث و اتفاقات شبکه توزیع آب، خواستار جلوگیری از ایجاد خلاء در خدمات رسانی به مردم عزیز شد و دستورات ویژه ای در این خصوص صادر کرد.

   

  به دنبال خشک شدن سد نهند و بمنظور تامین آب مناطق متاثر از این سد در مناطق شمالی تبریز ، نسبت به احداث ایستگاه پمپاژ آب با ظرفیت پمپاژ 40 لیتر بر ثانیه و به طول 8/5کیلومتر که 50درصد مناطق ولی امر و شهرک های فرشته شمالی و جنوبی ، نصر ، رشدیه و باغمیشه را تحت پوشش قرار داده است، اجرا شد.

   

  اما تغییر جهت مسیر پمپاژ آب از مناطق پایین دست به مناطق مرتفع کلان شهر تبریز و قدیمی بودن شبکه توزیع، موجب بروز حوادث و اتفاقاتی در لوله های آب مناطق فوق و به تبع آن قطعی های ناخواسته می شود که این امر باعث گلایه شهروندان عزیز است.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *