×

صلح و ثبات بشریت نیازمند پاسخ محکم دنیا به هتک‌حرمت قرآن است

 • کد خبر: 228828
 • 10 تیر 1402
 • به گزارش نوبر، روح‌الله متفکر آزاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به حمایت دولت سوئد از افراد تندرو و اهانت کنندگان به قرآن کریم گفت: متاسفانه در دنیای غرب اتفاق ناگواری که افتاده این است که به بهانه و ژست آزادی بیان اهانت به ادیان، اقوام، افراد و تفکرات غیر از تفکرات خودشان مجاز […]

  صلح و ثبات بشریت نیازمند پاسخ محکم دنیا به هتک‌حرمت قرآن است
 • به گزارش نوبر، روح‌الله متفکر آزاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به حمایت دولت سوئد از افراد تندرو و اهانت کنندگان به قرآن کریم گفت: متاسفانه در دنیای غرب اتفاق ناگواری که افتاده این است که به بهانه و ژست آزادی بیان اهانت به ادیان، اقوام، افراد و تفکرات غیر از تفکرات خودشان مجاز انگاشته می‌شود. این اتفاق ناگوار اتفاقیست که بشریت را به محاق قتلگاه اخلاق می‌کشاند بشریت به نقطه‌ای می رسد که می‌تواند اغوای شیطانی در اهانت به کلام آسمانی مورد توجیه قرار گیرد.

  متفکر آزاد تاکید کرد: قطعا برخورد با چنین رفتارهایی ضرورت نه فقط جهان اسلام بلکه ضرورت ادامه حیات بشریت است. صلح و ثبات بشریت و دنیا نیازمند پاسخ محکم و جدی دنیا به هرگونه اهانت و هرگونه دگم اندیشی این گونه است.

  وی افزود: چند اقدام می‌توان برای مقابله با این رفتارها انجام داد. وحدت جهان اسلام هم اکنون موضوعیت دارد و مجلس شورای اسلامی می‌تواند در تعامل با مجالس کشورهای اسلامی موضع واحدی در قبال چنین اتفاقاتی بگیرد و یک صدای واحدی در دنیا به وجود بیایید. هم دولت ها باید این کار را انجام دهند و هم مجلس. یعنی مجالس که نمایندگان مردم هستند این‌ها به نمایندگی از ملت اسلامی موضع بگیرند.

  وی در ادامه گفت: همین طور ارتباطات بین المجالس با مجلس‌های کشورهای غیرمسلمان یعنی با مجالس کشورهای اروپایی و مجالس کشورهای قاره‌های دیگر که مسلمان نیستند می تواند کمک کند به ایجاد یک موج جهانی محکومت اهانت به ادیان و کتب آسمانی. این هم یکی دیگر از کارکرد مجالس است. در زمینه تقنینی هم  اگر نیاز باشد می‌تواند با یک هماهنگی بین المللی کارهای تقنینی شبیه هم انجام داد.

  عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: قرآن نور خداست و هر کس خودش را از آن محروم کند در لایه‌های ظلمات و تاریکی بیشتری غرق می شود. آن‌هایی که فکر می‌کنند که نور خدا را می‌توانند خاموش کنند دچار اشتباه کم عقلی و کم خردی هستند و آنچه که می ماند نور الهی است و آنچه که برای این افراد، تفکرات وجوامع سیاست ورزان اروپایی و غربی  می‌ماند اضمحلال و فروپاشی در اهانت به ادیان توحیدی است.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *