تاریخ انتشار : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶
کد خبر : 171765

روح‌الله متفکرآزاد رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شد

روح‌الله متفکرآزاد رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شد

روح‌الله متفکرآزاد در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به تعیین ترکیب اعضا و هیئت رئیسه فراکسیون دانشگاهیان مجلس اظهار داشت: نمایندگانی که عضو هیئت علمی، استاد و یا کارمند دانشگاهی بودند در این فراکسیون عضویت دارد که امروز جلسه این فراکسیون باموضوع انتخابات هیئت رئیسه برگزار شد. وی از تعیین ترکیب اعضای هیئت رئیسه فراکسیون دانشگاهیان مجلس

روح‌الله متفکرآزاد در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به تعیین ترکیب اعضا و هیئت رئیسه فراکسیون دانشگاهیان مجلس اظهار داشت: نمایندگانی که عضو هیئت علمی، استاد و یا کارمند دانشگاهی بودند در این فراکسیون عضویت دارد که امروز جلسه این فراکسیون باموضوع انتخابات هیئت رئیسه برگزار شد.

وی از تعیین ترکیب اعضای هیئت رئیسه فراکسیون دانشگاهیان مجلس خبر داد و گفتاکثریت اعضای این فراکسیون به بنده برایریاست این کمیسیون اعتماد کردند.

وی افزود: آقایان اقبال شاکری نماینده مردم تهران به عنوان نایب رئیس اول و سیدجواد ساداتی‌نژاد، نماینده مردم  کاشان به عنوان نایبرئیس دوم انتخاب شدند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آرای اعضای این فراکسیون، آقای احمدحسینفلاحی، نماینده مردم همدان به عنوان دبیر اول، خانم زهره سادات لاجوردی نماینده مردم تهران به عنوان دبیر دوم و آقای علی کریمیفیروزجایی، نماینده مردم بابل به عنوان سخنگوی فراکسیون انتخاب شدند.

رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس یازدهم، با اشاره به اولویت‌های بررسی و پیگیری این فراکسیون، گفت: اعضای این فراکسیون که ازاساتید دانشگاه و ترکیبی از اعضای کمیسیون آموزش و سایر کمیسیون‌ها هستند، به دنبال حکمرانی علم، فناوری، تحقیق و پژوهش درکشور هستند.

متفکرآزاد، خاطرنشان کرد: در این فراکسیون تلاش می‌کنیم در حوزه‌های تقویت اقتصاد دانش‌بنیان از طریق دانشگاه‌ها، تقویت ارتباطصنعت و دانشگاه، افزایش سهم علم در تولید ناخالص ملی و حرکت‌های نخبگانی، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و با آسیب شناسیقوانین این حوزه، قانون‌زدایی و یا قانون‌گذاری کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، مهمترین دغدغه دانشگاهیان را آینده نگاری حوزه علم و فناوری و تقنین در این بخش عنوانکرد و گفت: با پیگیری اعضای این فراکسیون، باید بخشی از مشکلات این حوزه را رفع کنیم و سرعت و شتاب تولید علم نافع در کشور راافزایش دهیم.

وی ادامه داد: بدنه دانشگاهی این مجلس بیش از مجالس قبلی است که منجر به نگاه علمی به بسیاری از مسایل خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، توجه به مسایل صنفی اساتید دانشگاه، کارمندان و دانشجویاندانشگاه‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای حفظ جایگاه علمی و فناوری ایران از دانشگاه‌ها پشتیبانیخواهیم کرد و پیگیر افزایش بودجه علمی و پژوهشی کشور خواهیم بود.

روح‌الله متفکرآزاد تصریح کرد: فراکسیون نقش مکمل فراکسیون‌های دیگر را دارد، به عبارتی در فراکسیون‌ها مسئله فرهنگسازی و گفتمانسازی موضوعیت دارد ولی در کمیسیون‌ها عموما تقنین مطرح است که نشان از ظرفیت بالای فراکسیون دارد.

وی در پایان تاکید کرد: از اساتید و نخبگان دانشگاهی و دانشجویی دعوت می‌کنم تا ایده‌ها و برنامه‌های خود را برای بهتر شدن شرایطعلمی و دانشگاهی کشور با ما در میان بگذارند تا گام‌های موثرتری در این راستا برداریم.

انتهای پیام /

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.