×

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید:
رسیدگی به مناطق محروم اولویت ماست

 • کد خبر: 227228
 • 2 تیر 1401
 • مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید گفت: اولویت فعالیت صندوق، مشارکت در ساخت و آبادانی مناطق محروم و روستایی است.
  رسیدگی به مناطق محروم اولویت ماست
 • به گزارش نوبر، همایش آموزشی بانکداری اسلامی با موضوع مبارزه با پولشویی و آشنایی با عقود شرعی و احکام فقهی صبح امروز با حضورمهمانی از نظام بانکی برگزار شد.

  نعمت الله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به عنوان میزبان مراسم با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید دو وظیفه را به صورت همزمانانجام می دهد؛ گفت: صندوق علاوه بر اعطای تسهیلات در امور توسعه، تولید و اشتغال نیز فعال است. در اساسنامه صندوق نیز این موضوعدیده شده است.

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: با توجه به این دو وظیفه طبیعی است که ما باید به دو مقوله بانکداری اسلامی و بانکداری بدون ربا توجهکرده و همکاران خود را در این زمینه تجهیز کنیم تا همکاران اطلاعات کافی نسبت به این موضوع را داشته باشد. به همین دلیل توفیق شد تا درشهر مقدس قم و در جوار بارگاه حضرت معصومه این دوره را برگزار کنیم.

  رضایی با بیان اینکه در این دوره مباحث مربوط به بانکداری اسلامی و بحث پولشویی مطرح شده است گفت: خصوصاً در دولت سیزدهم کهمبارزه با فساد مطرح است امیدوارم همکاران ما در این زمینه تجهیز شوند.

  وی با بیان اینکه تسهیلات صندوق کارآفرینی امید عمدتاً ارزان‌قیمت است اظهار کرد: برنامه‌ای که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برایسال جاری در نظر گرفته ایم برنامه متفاوت و جهادی است؛ حجم فعالیت‌های صندوق حداقل ۴ برابر بیشتر از سال گذشته است. صندوق درجهت برنامه دولت مبنی بر ایجاد یک میلیون شغل، حمایت از ۱۰۰ هزار واحد اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده است. این واحدها عمدتاًخرد، کوچک، متوسط و معیشت محور هستند. طرح های راکد و نیمه‌تمام نیز جهت تکمیل مورد حمایت صندوق قرار خواهد گرفت.

  وی اولویت فعالیت صندوق را مشارکت در ساخت و آبادانی مناطق محروم و روستایی دانست و گفت: به همین منظور در سه بخش صنعتکشاورزی و خدمات صندوق تسهیلات خود را پرداخت خواهد نمود با توجه به منابعی که تامین می‌شود تسهیلات صندوق به صورت قرض‌الحسنهیا حداکثر با ۱۰ درصد کارمزد اعطا می شود.

  مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید افزود: سال گذشته در مجموع ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم اما در سال جاری تاکنون ۲۰هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است بیش از دو برابر سال گذشته تاکنون اعتبار به استان‌ها ابلاغ شده است خوشبختانه نسبت به مدتزمان مشابه سال قبل عملکرد همکاران ما سه برابر رشد داشته است امیدوارم که تا انتهای تابستان حداقل ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع را جذبکنیم و بیش از ۵۰ هزار واحد اقتصادی را مورد حمایت قرار دهیم.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون موردی از پولشویی در صندوق مشاهده شده است گفت: موضوع پولشویی موضوعی است که باید تمامنظام بانکی و مالی کشور به آن توجه داشته باشند؛ صندوق به دلیل اینکه بیشتر تسهیلات خرد ارائه می کند و نظارت بر مجموعه بسیار زیاداست خوشبختانه تاکنون موردی از پولشویی را نداشته است ولی اینکه موردی پیدا شود بعد ما به دنبال راه مقابله با آن باشیم چند مدیریتهوشمندانه ای نیست به همین منظور هم در این دوره بر روش های تشخیص و مبارزه با پولشویی متمرکز خواهیم بود.

  در حاشیه این همایش  کریم زاده مدیر صندوق کارآفرینی امید  استان آذربایجان شرقی نسبت به توجه ویژه به کسبکار های خرد و کوچک درحوزه صنعت و معدن دراستان ها علی الخصوص تبریز تاکید کرد چرا که تبریز دارای کسب و کارهای خرد مهم است که سبداشتغال را به خوداختصاص داده است .

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *