×

 استاندار آذربایجان شرقی:
راه اندازی کارخانه معتادان بهبودیافته در تبریز/بخش خصوصی باز هم “یاعلی” بگویند

 • کد خبر: 169429
 • 3 دی 1399
 • استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به بازتوانی معتادان بهبود یافته در استان، از تمامی فعالان بخش خصوصی خواست که با راه اندازی یک واحد تولیدی- صنعتی ، افراد بهبود یافته را به این مجموعه جذب کنند.
  راه اندازی کارخانه معتادان بهبودیافته در تبریز/بخش خصوصی باز هم “یاعلی” بگویند
 • به گزارش نوبر، دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل استانداری برگزار شد با تاکید مجدد بر بازتوانی و تامین اشتغال مناسب برای معتادان بهبوبد یافته عنوان کرد: اعتیاد، جرم نیست بلکه یک بیماری است که همه ما در قبال درمان گرفتاران این بلای خانمان سوز، وظیفه داریم.

  وی افزود: از تمامی تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی استان انتظار داریم که بار دیگر همت آذربایجانی خود را به نمایش گذاشته و با جذب معتادان بهبود یافته و یا راه اندازی کارخانه مخصوص برای این قشر، یاری گر مدیریت ارشد استان در مقابله با مشکلات مختلف اجتماعی باشند.

   دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل استانداری برگزار شد با قدرانی از عملکرد این شورا گفت: موفقیت های استان در زمینه مقابله با شیوع مصرف مواد مخدر، مرهون همدلی و هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی و مجاهدت های شبانه روزی دستگاه های نظامی، انتظامی و امنیتی است.

  وی با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز ماده ۱۶ کشور در تبریز عنوان کرد: آذربایجان شرقی از جمله پیشگام های راه اندازی چنین مراکزی بوده و امیدواریم با تشکیل کمیته هماهنگی و انسجام هرچه بیشتر در تصمیم گیری ها، شاهد کاهش مصرف مواد در جامعه باشیم.

  وی بر ضرورت اخذ مجوزهای لازم برای برخی مراکز درمان و بازتوانی معتادان در استان از دستگاه های مرکزی تاکید کرد و ادامه داد: خوشبختانه با همت و تلاش تمامی اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، کمپ ماده ۱۶ بانوان، ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پس از اخذ مجوزهای لازم و در آینده بسیار نزدیک افتتاح می شود.

  استاندار آذربایجان شرقی در همین راستا به اهمیت حساسیت بیشتر در درمان و بازتوانی زنان معتاد در جامعه نیز اشاره کرد و افزود: بر اساس آیات و روایات، نجات جان یک نفر به مثابه نجات زندگی بشریت است و از تمامی مسئولان امر انتظار داریم که موضوع درمان بانوان معتاد استان را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

  پورمحمدی همچنین خواستار راه اندازی و تجهیز گرمخانه های استان با توجه به برودت شدید هوا تاکید کرد و ادامه داد: این مراکز نیز باید دارای امکانات مناسب بوده و با نظارت های مختلف بهداشتی و اجتماعی، مورد استفاده افراد بی خانمان قرار گیرد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود از کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در استان خبر داد و افزود: شرایط، عادی نشده و با توجه به شکننده بودن آمار بیماری، هر لحظه امکان افزایش مجدد آمار وجود دارد.

  وی گفت: افزایش فرهنگ سازی های مختلف توسط صدا و سیما و سایر رسانه های استان و همچنین مشارکت خوب مردم در اجرای طرح های مختلف همچون طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، از جمله دلایل اصلی کاهش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان است.

  استاندار آذربایجان شرقی در همین راستا ادامه داد: پیشگیری و مراقبت شدید در بدو بیماری از جمله مولفه های موثر در قطع زنجیره انتقال بیماری کروناست که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

  رضا استاد رحیمی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این جلسه از افزایش بیش از ۱۲۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: قدردان زحمات و تلاش های شبانه روزی تمامی همکاران در دستگاههای نظامی،انتظامی و امنیتی هستیم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آخرین وضعیت مرکز و کمپ ماده ۱۶ بانوان در تبریز گفت: این مرکز در حال حاضر، ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در آینده نزدیک و پس از اخذ مجوزهای لازم از مرکز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

   

   

   

   

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *