×

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:
ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران ۲۲ برابر سقف مجاز در برجام است

 • کد خبر: 291943
 • 24 آبان 1402
 • آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران ۲۲ برابر سقف مجاز در برجام است.
  ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران ۲۲ برابر سقف مجاز در برجام است
 • به گزارش نوبر به نقل از خبرگزاری رویترز، آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی (IAEA) امروز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ذخایر اورانیوم غنی‌ شده ایران بیش از ۲۲ برابر محدودیت توافق سال ۲۰۱۵ (برجام) است.

  بر اساس اعلام این رسانه، ناظر هسته ای سازمان ملل روز چهارشنبه اعلام کرد که ذخایر تخمینی اورانیوم غنی شده ایران به بیش از ۲۲ برابر حد تعیین شده در توافق سال ۲۰۱۵ رسیده است.

  به گزارش رویترز، بر اساس گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی که توسط خبرگزاری فرانسه مشاهده شده است، کل ذخایر اورانیوم غنی شده ایران تا ۲۸ اکتبر ۴۴۸۶.۸ کیلوگرم (۹۸۹۱.۷ پوند) برآورد شده است که ۶۹۳.۱ کیلوگرم نسبت به ماه آگوست افزایش یافته است. حد مجاز در توافق برجام، ۲۰۲.۸ کیلوگرم تعیین شده بود.

  گفتنی است در حالی که آمریکا طرفی بوده که با خروج از برجام در سال ۲۰۱۸ و نقض تعهداتش وضعیت فعلی پیرامون این توافق را رقم زده و تا کنون از پذیرش تعهداتش برای به سرانجام رسیدن مذاکرات خودداری کرده، سخنگوی وزارت خارجه این کشور پیشتر مدعی شده بود: ایرانی‌ ها مشخص کرده‌ اند که این توافقی نیست که آماده انجام آن بوده‌ اند!

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *