×

رهبر انقلاب در دیدار با نخبگان:
دشمنان به دنبال غفلت ملت ما هستند

 • کد خبر: 226583
 • 26 آبان 1400
 • رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: آن چیزی که نخبه را نخبه می‌کند، علاوه‌ بر استعداد و ظرفیت ذهنی، قدرشناسی از این حقیقت و نعمت است.
  دشمنان به دنبال غفلت ملت ما هستند
 • به گزارش نوبر،  نخبگان و استعدادهای برتر علمی امروز (چهارشنبه) با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

  مهمترین محورهای سخنان ایشان بدین شرح است:

  – نخبگی یک نعمت الهی است، یک موهبت خدایی است. نعمت الهی را باید شکر کرد. اول چیزی که در ذهن شما قرار می‌گیرد این باشد که این نعمت را شکرگزاری کنید.

  – آن چیزی که نخبه را نخبه می‌کند، صرفاً استعداد و ظرفیت ذهنی نیست. خیلی‌ها هستند استعداد دارند، ظرفیت ذهنی هم دارند و این ضایع می‌شود. اصلاً بروز پیدا نمی‌کند یا از او هیچ استفاده‌ی مناسب و شایسته نمی‌شود و تبدیل به نخبه نمی‌شود.

  – آن چیزی که نخبه را نخبه می‌کند، علاوه‌ بر استعداد و ظرفیت ذهنی، قدرشناسی از این حقیقت و نعمت است. این باید قدرشناسی بشود و براساس او کار و تلاش انجام بگیرد.

  – کشور ما از لحاظ استعداد ذهنی از متوسط جهان بالاتر است، این ادعا نیست؛ این چیز ثابت شده و مسلم است یعنی بالقوه‌ کشور ما نخبه است، ملت ما بالقوه نخبه است.

  – یک بخش مهم و همیشگی جنگ نرم «استعمارگران» که  امروز و البته در گذشته هم بیشتر بوده، عبارت است از اینکه ملت را حالا ملت ما را یا هر ملتی را که دارای استعدادی است- از استعداد خودش غافل کنند، او را بی‌اعتنا کنند به آن استعداد یا حتی به وضعی برسانند که خود او منکر این استعداد بشود.

  – وقتی که غفلت از توانایی خود بر ملتی حاکم شد غارت آن ملت آسان می‌شود. غفلت مقدمه‌ غارت است، غارت افزایش دهنده‌ غفلت است. غفلت و غارت باهمدیگر همراه هستند.

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *