تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
64 بازدید
کد خبر : 231375
چاپ خبر 0 نظر

متفکرآزاد، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی:

خشکی دریاچه ارومیه به ضرر تمام ایران خواهد بود

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دریاچه ارومیه یک مسئله کلی است و بی تردید خشکی آن کل ایران را درگیر خواهد کرد و پیامدهای جبران ناپذیری در حوزه بهداشت و اقتصاد به دنبال خواهد داشت، تبعات تبدیل آن به شوره زار به لحاظ نانو تا پایتخت هم خواهد رسید.

به گزارش نوبر، دکتر روح الله متفکرآزاد در گفتگو با خبرنگاران مطالبی را در ارتباط با آخرین وضعیت و اقدامات انجام شده در ارتباط با دریاچه ارومیه بیان کرد که مهم ترین آن ها در ذیل آمده است:

تخلفات متولیان امر در احیای دریاچه ارومیه به قوه قضائیه ارسال می‌شود

در احیای دریاچه با کم کاری‌هایی مواجه بودیم‌

گزارش کم کاری‌ها از طریق صحن علنی به مردم ارائه می‌شود.

مجلس از بُعد نظارتی وظیفه دارد هر کسی را در هر جایگاهی اگر کوتاهی داشته مورد سوال قرار دهد؛ احیای دریاچه ارومیه بر دوش متولیان و مسئولان است و کار ویژه مجلس بر این است که مشخص کند چرا اقدامات صورت گرفته نتیجه‌ای برای احیای آن نداشته است.

روند خشکی نگین فیروزه‌ای آذربایجان باید در زمانبندی معین، متوقف و در مدت زمان مشخصی اقدامات احیای آن کلید می‌خورد، در حال حاضر مجلس به دنبال این مسئله است که اقدامات صورت گرفته چرا نتیجه مطلوبی نداشته است؟

اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه هزینه شد.

افزایش چاه‌های اطراف دریاچه برای چیست؟

چرا شاهد هوشمند سازی چاه‌های اطراف دریاچه نبودیم و اصلاح کشت آبی در دستور کار قرار نگرفت.

دریاچه ارومیه یک مسئله کلی است و بی تردید خشکی آن کل  ایران را درگیر خواهد کرد و پیامدهای جبران ناپذیری در حوزه بهداشت و اقتصاد به دنبال خواهد داشت، تبعات تبدیل آن به شوره زار به لحاظ نانو تا پایتخت هم خواهد رسید.

 

پدیده دریاچه ارومیه نه مسئله سیاسی نه منطقه‌ای است بلکه موضوعی ملی محسوب می‌شود و مطالبه گری آن وظیفه هر ایرانی است بنده به عنوان نماینده مردم به موضوع تحقیق و تفحص ورود داشته‌ و تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیر آن خواهم بود

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.