تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۱
352 بازدید
کد خبر : 227159
چاپ خبر 0 نظر

به گزارش نوبر، یعقوب هوشیار صبح امروز در جلسه کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر تبریز با تأکید بر تعریف پروژه‌های درآمدزا واشتغال‌آفرین برای شهر اظهار کرد: نیازمندی‌ها و معضلات شهری باید تبدیل به پروژه‌های سرمایه‌گذاری شود و در ذیل آن درآمد سرمایه‌گذار نیزمد نظر قرار گیرد. هوشیار با تاکید بر تفکیک دو حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: حوزه گردشگری

به گزارش نوبر، یعقوب هوشیار صبح امروز در جلسه کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر تبریز با تأکید بر تعریف پروژه‌های درآمدزا واشتغال‌آفرین برای شهر اظهار کرد: نیازمندی‌ها و معضلات شهری باید تبدیل به پروژه‌های سرمایه‌گذاری شود و در ذیل آن درآمد سرمایه‌گذار نیزمد نظر قرار گیرد.

هوشیار با تاکید بر تفکیک دو حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری خاطرنشان کردحوزه گردشگری فضای وسیعی داشته و تبریز ظرفیت‌هایعظیمی در این حوزه دارد که باید از حوزه سرمایه‌گذاری جدا شود و در این راستا طرح‌های زیادی داریم که هر هفته در صحن علنی شورای شهرمطرح می‌کنیم.

شهردار تبریز با تأکید بر تغییر نگرش و تعریف گردشگری در عصر کنونی ادامه داد: پروژه‌های سرمایه‌گذاری نباید صرفاً با هدف کسب درآمدپیگیری شوند و علاوه بر آن باید در حل معضلات شهری نیز موثر شود.

وی افزود: دلیل ایجاد صندوق ذخیره سرمایه‌گذاری، شروع مطالعه سرمایه‌گذاری است؛ مثلاً در حوزه ترافیک شهری پروژه سرمایه‌گذاری نداریم وباید ابتدا در این حوزه پروژه‌ای تعریف کنیم و چند سرمایه‌گذار سود حاصل را ببینند و ترغیب شوند و یا در خصوص مسیرگشایی‌ها که اگرامروز 70 هزار میلیارد تومان داشته باشیم، طرح تفصیلی را اجرا می‌کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در بافت فرسوده نیز می‌توانیم از طرح‌های سرمایه‌گذاری استفاده کنیم.

هوشیار با اشاره به اینکه عملیات اجرایی 500 واحد مسکونی در قالب قرارگاه مسکن به زودی شروع می شود، اعلام کرد: یک چهارم نرخ صدورپروانه ساخت کاهش یافته است و معنی آن کاهش درآمد و اشتغال است؛ ما منتظر سرمایه‌گذار نخواهیم ماند که برنامه‌ای برای ما تعریف کند وباید مدیران خود را با این نوع نگاه آشنا کنیم که منتظر سرمایه‌گذار نباشند.

شهردار تبریز یادآور شد: بهره‌گیری از نیروهای متخصص در حوزه سرمایه گذاری نیز باید مدنظر باشد و در این حوزه نیز ضعف داریم.

وی اضافه کرد: باید حوزه سرمایه‌گذاری به عنوان مقوله‌ای مشخص در مناطق پیگیری شود و حتی مدیران سرمایه‌گذاری در مناطق و سازمان‌هاشروع به کار کنند.

هوشیار با اعلام اینکه شاید در آینده نزدیک چند پروژه بزرگ سرمایه‌گذاری در تبریز رونمایی شود، گفت: نزدیک به دو هزار میلیارد تومان تنها دریکی از پروژه‌ها توافق شده است.

وی از فیبر نوری به عنوان یکی از زیرساخت‌های مورد مطالعه نام برد و افزود: یکی از زیرساخت‌های مورد مطالعه، فیبر نوری است که هفته آیندهبه صحن شورا می‌آوریم و چارچوب آن با قبل متفاوت است

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.