×

هدیه ۶۰ میلیارد تومانی شاگردان اسکوچیچ؛
تزریق فوری ۲.۵ میلیون دلار به فوتبال ایران

 • کد خبر: 218286
 • 17 تیر 1400
 • تیم ملی فوتبال ایران در صورت صعود به جام جهانی 2022، از پاداش 10 میلیون دلاری برخوردار خواهد شد.
  تزریق فوری ۲.۵ میلیون دلار به فوتبال ایران
 • به گزارش نوبر خبر؛ رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در منطقه آسیا از شهریور ماه آغاز می شود و 12 کشور در دو گروه 6 تیمی برای حضور در بزرگترین رویداد فوتبال جهان تلاش می کنند. در همین راستا، کنفدراسیون فوتبال آسیا به 12 تیم حاضر در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی، به صورت مساوی مبلغ 2 و نیم میلیون دلار را پرداخت می کند که این پاداش، به دلیل تبلیغات و حق پخش تلویزیونی است.

  بدین ترتیب، تیم ملی فوتبال ایران تاکنون بابت حضور در جمع 12 تیم پایانی رقابت های مقدماتی جام جهانی، مبلغ 2 و نیم میلیون دلار را به عنوان پاداش در حساب خود دارد اگر چه برای دریافت این پاداش، به دلیل مشکلات تحریم موانعی وجود دارد اما این مبلغ به عنوان یک اعتبار برای تیم ملی، در نزد AFC باقی می ماند. اما پاداش بزرگتری که در انتظار شاگردان اسکوچیچ است، جایزه حضور در قطر است. در صورتی که تیم ملی ایران موفق شود بلیط حضور در رقابت های جام جهانی را تصاحب کند، 10 میلیون دلار دیگر نیز دریافت می کنند تا این پاداش به مبلغ 12 و نیم میلیون دلار برسد.

  کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین مبلغ قابل توجهی را برای تیم های آسیایی در صورت صعود به مراحل بعدی جام جهانی در نظر گرفته است. چنانچه تیم ملی ایران موفق شود از گروه خود در رقابت های جام جهانی صعود کرده و به مرحله یک هشتم نهایی راه یابد، پاداش 12 میلیون دلاری دیگری انتظار ملی پوشان را می کشد.

  صعود تیم های آسیایی به مراحل بالاتر نیز، پاداش های جداگانه ای را برای آنها به همراه خواهد داشت. به طور مثال صعود به مرحله یک چهارم نهایی پاداش 18 میلیون دلاری، کسب رتبه چهارم جهان مبلغ 25 میلیون دلار، تصاحب جایگاه سوم 30 میلیون دلار، کسب نائب قهرمانی 40 میلیون دلار و چنانچه هر تیم آسیایی عنوان قهرمانی جام جهانی را کسب کند، 50 میلیون دلار دیگر به عنوان پاداش دریافت خواهد کرد. تیم ملی ایران برای راهیابی به جام جهانی قطر، با تیم های کره جنوبی، عراق، امارات، لبنان و سوریه همگروه است. از این گروه 2 تیم به صورت مستقیم راهی جام جهانی می شوند. تیم سوم نیز با تیم سوم گروه B مصاف می دهد و برنده این بازی، به مصاف نماینده کونکاکاف می رود.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *