×

تجهیز شناورهای جدید سپاه به موشک‌هایی با برد 600 کیلومتر

 • کد خبر: 230993
 • 11 مرداد 1402
 • به گزارش نوبر، سردار علی عظمایی فرمانده قرارگاه عملیاتی امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران در حاشیه برگزاری رزمایش اقتدار ندسا که از صبح امروز (چهارشنبه) در جزیره بوموسی آغاز شده است، گفت: در این رزمایش شناور‌های یگان ویژه شهید حججی با موشک برد بلند ۶۰۰ کیلومتر برای دفاع از حریم جزیره حضور […]

  تجهیز شناورهای جدید سپاه به موشک‌هایی با برد 600 کیلومتر
 • به گزارش نوبر، سردار علی عظمایی فرمانده قرارگاه عملیاتی امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران در حاشیه برگزاری رزمایش اقتدار ندسا که از صبح امروز (چهارشنبه) در جزیره بوموسی آغاز شده است، گفت: در این رزمایش شناور‌های یگان ویژه شهید حججی با موشک برد بلند ۶۰۰ کیلومتر برای دفاع از حریم جزیره حضور داشتند.

   

  وی افزود: در این رزمایش، رزمندگان بسیجی با سرعت برای دفاع از جزیره بوموسی به وسیله هواپیما و شناور‌های سبک و سنگین به جزیره اعزام شده و رزمندگان پس از ترابری هوایی و دریایی در مواضع از پیش تعیین شده برای دفاع از جزیره بوموسی مستقر شدند.

   

  سردار عظمایی گفت: همچنین در این رزمایش، رژه خودرویی و دریایی با حضور بسیج دریایی و مردمی، صیادان و شناور‌های موشک انداز، شناور‌های شهید مهدوی، شهید رودکی، شهید ناظری، شناور‌های موشک انداز تندر و شناور‌های موشک انداز ذوالفقار و راکت انداز‌ها در رزمایش حضور داشتند.

   

  فرمانده قرارگاه عملیاتی امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ادامه داد: در بخشی از رزمایش هم بالگرد‌ها و هواپیما‌ها شرکت داشتند و در بخش دیگری نیز عملیات هلی برن ۵۰ چترباز با موقیت اجرا شد.

   

  وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های مهم این رزمایش را بکارگیری پهپاد‌ها و شناور‌های بدون سرنشین با هوش مصنوعی ارتقا یافته عنوان کرد.

   

  فرمانده قرارگاه عملیاتی امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: نیرو‌ها پس از استقرار در جزیره با آتش سنگین توپخانه به تهاجم دشمن فرضی پاسخ دادند.

   

  سردار عظمایی گفت: یک‌هزار و ۵۰۰ بسیجی که بخشی از توان عملیاتی بسیجیان گردان‌های امام حسین (ع) استان هرمزگان و جنوب فارس هستند در این رزمایش شرکت کردند و ۳۰ روحانی هم در کنار بسیجیان حضور داشتند.

   

  فرمانده قرارگاه عملیاتی امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: این رزمایش را در جزیره بوموسی و جزایر نازعات، تنب بزرگ و کوچک برگزار کردیم که نیرو‌های بسیجی با سرعت بالا توسط بالگرد‌های نیروی دریایی سپاه و هواپیما‌های پشتیبانی نیروی هوافضای سپاه به جزیره منتقل شدند.

   

  سردار عظمایی تاکید کرد: در این رزمایش هواپیما‌های بدون سرنشین هم حضور داشتند و منطقه را از لحاظ اشراف اطلاعاتی رصد کردند.

   

  وی افزود: یکی از ویژگی‌های رزمایش انتقال سریع نیرو‌ها از سرزمین اصلی به جزیره بوموسی و تنب بزرگ است که توسط بالگرد‌ها و هواپیما در کمتر از 15 دقیقه از ساحل به جزیره بوموسی رسیدند.

   

  فرمانده قرارگاه عملیاتی امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: منطقه خلیج فارس متعلق به ما و کشور‌های همسایه است و ما باید خودمان با کشور‌های همسایه امنیت آن را برقرار کنیم و جای کشور‌های فرامنطقه‌ای نیز اینجا نیست و آن‌ها باید بروند و در ساحل و کشور‌های خود امنیت برقرار کنند.

   

   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *