×

خبر/
تجمع اعتراضی تبریزی‌ها مقابل کنسولگری ترکیه+متن بیانیه

 • کد خبر: 169265
 • 22 آذر 1399
 • بسیاری از مردم تبریز در مقابل سرکنسولگری ترکیه در تبریز تجمع کرده و خشم خود را نسبت به سخنان اخیر و سخیفانه رجب طیب اردوغان اعلام کردند.
  تجمع اعتراضی تبریزی‌ها مقابل کنسولگری ترکیه+متن بیانیه
 • به گزارش نوبر متن این بیانیه به شرح زیر است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا

  قرآن کریم به عنوان تنها برنامه کامل برای سعادت دنیوی و اخروی بشری، مسلمانان را به وحدت روی کلمه الله  برای نفی هر گونه طاغوت دعوتمی کند، نظام جمهوری اسلامی به پشتوانه امت خداجوی در طول حیات  ۴۰ساله خود همواره با حرکت در مسیر نفی طاغوت های زمانه گامبرداشته است مدلی که امروز چشم امید آزادی خواهان در سرتاسر  عالم شده است، دشمنی های کینه توزانه استکبار جهانی با ایرانیان در ۴ دهه گذشته به دلیل پافشاری بر همین رویکرد بوده و هست.

  از سوی دیگر تنها راه مقابله با دسیسیه ها و خباثت های نظام سلطه را وحدت امت اسلامی و عبور از اختلافات مذدهبی و قومی میدانیم و هرگونه موضع در خلاف این سیاست را حرکت در مسیر سیاستهای رژیم صهیونیستی و نظام سلطه می دانیم.

  حیات مبارک جمهوری اسلامی مملو از شواهد تاریخی در حمایت از امت اسلامی است. جمهوری اسلامی ایران در مناقشه قره باغ ( چه امروز وچه در دهه ۹۰ میلادی) نیز بر این سیاست خود تکیه کرد. رهبری معظم ، دولت و ملت نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره بر تمامیت ارضیجمهوری آذربایجان و حق بازپس گیری مناطق اشغالی قره باغ تاکید کرده و با اعلام حمایت رسمی و ارسال کمک، برادری خود را به اثباترسانده است، اما فراموش نکرده ایم روزی که دولتمردان ترکیه در واکنش به کشتار مسلمانان در قره باغ گفتند این جنگ به ما ارتباطی ندارد آنهاآذری اند و ما ترک! آنها شیعه هستند و ما سنی!

  ۱٫ امت اسلامی امروز بیش از پیش برای از میان بردن جرثومه فساد، نا امنی و تنش درمنطقه، رژیم صهیونیستی غاصب به وحدت نیاز دارد، ازاین رو هر گزافه گویی و طمع به تمامیت ارضی کشورها درراستای طرح شوم انگلیسیصهیونیستیآمریکایی خاورمیانه بزرگ برای تجزیهکشورهای منطقه و تامین امنیت رژیم کودک کش صهونیستی است. از سوی دیگر طرح درگیری و تنش میان کشورهای منطقه برای از اولویتانداختن مساله آزادی قدس شریف است، حال باید پرسید که ادعاهای اسلامگرایی تان کجا رفته آقای اردوغان ؟! آراز را با ساز صهونیست هامیخوانید؟

  ۲٫ تجربه نشان داده هر جا سخنی از تفرقه میان امت اسلامی است پای نقشه های شوم صهونیستیانگلیسی در میان است، امروز هم رژیمکودک کش صهونیستی به خیال عادی سازی روابط با برخی سردمداران فاسد کشورهای منطقه و تفرقه در صفوف امت اسلامی به دنبال خریدزمان برای حیات است، اما همانطور که رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای فرمودند اسرائیل ۲۵ سال آتی را نخواهد دید و نابودی، سرنوشتقطعی این رژیم است، صهونیست ها تصور نکنند که این مسائل پیش افتاده ما را از فکر و اقدام برای آزادی قدس شریف منحرف خواهد کرد.

  ۳٫ آزادی قره باغ با حضور جوانان جمهوری آذربایجان با روح حماسی و ملی و توسل به ائمه معصومین محقق شد همان تجربه ای که در ایراناسلامی خرمشهر ورا از اشغال بعثی ها نجات داد، اما حضور مزدوران و جیره خواران گروه های تکفیری با هدایت اردوغان در مناطق آزادشده قره باغ خیانت به آرمان های ملی جمهوری آذربایجان است.

  ۴٫ آنها که چشم طمع به این سوی ارس دارند خوب است کمی تاریخ بخوانند، آذربایجان و به خصوص تبریز قهرمان همواره پیشرو دفاع از ایراناسلامی بوده است، تاریخ این دیار مملو از پرورش سردارانی همچون ستارخان، شهید آقا مهدی باکری، شهید باقری وعلیه متجاوزین روس،عثمانی، بعثی، داعشی وبوده است، همین یک جمله ستارخان بیانگر روحیه مردم آذربایجان استخاک میخوریم و خاک نمیدهیم

  ۵٫ تجاوزگری اگر برای حکومتی ثبات می آورد که عثمانی به ترکیه محدود نمیشد! آقای اردوغان از تاریخ عبرت بگیرید تا به سرنوشت پادشاهانعثمانی گرفتار نشوید. آقای اردوغان به یاد آور روزی که همنوا با آمریکایی و اسرائیلی ها به طمع دست درازی به سوریه از رفتن بشار اسد گفتیداما چندی بعد خود گرفتار کودتا شدید و اگر شب کودتا، کمک های ایران نبود، سرنوشت محمد مرسی در انتظارتان بود. 

  ۶٫ اظهارات اردوغان و طعنه ها در رژه باکو به ایران عزیز نشان داد که دستگاه دیپلماسی کشور علیرغم پاسخ دهی مناسب و به موقع به رئیسجمهور ترکیه در مساله ارتباط با کشورهای منطقه و به خصوص در قفقاز دچار انفعال و خواب زدگی است، دستگاه ایران اسلامی امروز برایارتباط با کشورهای منطقه و باطل کردن  نقشه های آمریکا و اسرائیل باید با اتخاذ رویکرد فرصت محور مبتنی بر اندیشه های رهبر معظم انقلاب،منافع ملی و انقلاب را تامین نماید.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *