×

تبریز میزبان شصت و هشتمین اجلاس مجمع مشورتی شوراهای شهر مراکز استان ها

 • کد خبر: 229005
 • 20 تیر 1402
 • به گزارش نوبر، شصت و هشتمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های کشور با محوریت جمع بندی نظرات پیشنهادی در خصوص مدیریت واحد شهری و برنامه هفتم توسعه کشور در شهر تبریز به مدت دو روز برگزار می شود.   مهدی چمران رئیس مجمع مشورتی در این رابطه گفت : […]

  تبریز میزبان شصت و هشتمین اجلاس مجمع مشورتی شوراهای شهر مراکز استان ها
 • به گزارش نوبر، شصت و هشتمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های کشور با محوریت جمع بندی نظرات پیشنهادی در خصوص مدیریت واحد شهری و برنامه هفتم توسعه کشور در شهر تبریز به مدت دو روز برگزار می شود.

   

  مهدی چمران رئیس مجمع مشورتی در این رابطه گفت : در روز نخست اجلاس کمیسیون های تخصصی مجمع تشکیل جلسه می‌دهند و هر یک از چهار کمیسیون تخصصی مجمع به صورت مجزا نسبت به موارد دستورکار خود پیشنهادات مطروح را بررسی کرده و نتیجه نظرات اعضا را به صورت گزارش در صحن اعلام خواهند کرد.

   

  مهدی چمران افزود : روز پنج شنبه اجلاس با حضور مسئولین استان آذربایجان شرقی و رؤسای شوراهای شهرهای مراکز استان های کشور به کار خود ادامه می‌دهد؛ در این روز رؤسای کمیسیون های مجمع گزارش مصوبات کمیسیون را قرائت و نظرات اعضا نیز مطرح می‌گردد که در جمع بندی نهایی مجموعه پیشنهادات در یک قالب مشخص برای دولت، مجلس و شورای عالی استان ها ارسال خواهد شد.

   

  چمران تاکید داشت: برای برگزاری هرچه بهتر اجلاس شصت و هشتم دو ماه کار کارشناسی و سه جلسه آنلاین برگزار گردیده است که امیدواریم این زحمات در اجلاس تبریز به ثمرنشسته و این امکان فراهم شود که در برنامه هفتم توسعه از ظرفیت شوراها و مدیریت شهری به نحو شایسته ای استفاده شود.

   

  لازم به توضیح است در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی تعیین شاخص های پیوست اجتماعی در طرح های عمرانی، تدوین دستورالعمل آموزش شهروندی با همکاری دستگاه های ذیربطت و تعیین بسته های تشویقی در راستای فرزندآوری و جوان سازی جمعیت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

   

  همچنین در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری بازچرخانی آب در شهرها با هدف مصرف بهینه آب، ایجاد زیرساخت های تولید و بازیابی انرژی از پسماند، الزام دولت بر انجام تکالیف قانونی خود در موضوع کاهش آلودگی هوا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

   

  اولویت دادن به پروژه های محله محور – کوچک مقیاس، الزام دولت به پرداخت ۵۰ درصدی خود در احیای بافت های فرسوده، گذاری دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ به شهرداری ها دستور جلسه کمیسیون توسعه و عمران شهری خواهد بود.

   

  در نهایت در کمیسیون حقوقی و اقتصادی پیگیری تصویب قانون مدیریت یکپارچه شهری، اجرای صحیح و کامل قانون درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری ها و پایدارسازی نظام مالی شهرداری ها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

   

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *