×

تبریز – ایلخچی پرترددترین جاده آذربایجان شرقی است

 • کد خبر: 302416
 • 3 اسفند 1402
 • مسوول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵۵ میلیون و ۵۶۵ هزار تردد خودرویی در راه‌های ارتباطی استان ثبت شده است، گفت: پرترددترین راه ارتباطی استان در این بازه زمانی مسیر تبریز- ایلخچی با ۱۹ میلیون و ۸۱۵ هزار تردد است.
  تبریز – ایلخچی پرترددترین جاده آذربایجان شرقی است
 • به گزارش نوبر، حسین بلوکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این تعداد تردد از ۹۸ دستگاه ترددشمار آنلاین در راه های ارتباطی استان به دست آمده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش یافته است.

  وی اظهار کرد: از کل تردد ثبت شده در راه های ارتباطی استان، ۱۳ درصد تردد خودرویی مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۷ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک است.

  مسوول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در این مدت تعداد وسیله نقلیه ورودی به استان برابر با ۱۹ میلیون و ۳۶۱ هزار و تعداد وسیله نقلیه خروجی نیز برابر با ۱۹ میلیون و ۹۲۱ هزار دستگاه خودرو است که نسبت به مدت مشابه سال قبل در آمار ورودی افزایش چهار درصدی و در آمار خروجی افزایش ۶ درصدی نشان می دهد.

  بلوکی، ادامه داد: پرترددترین راه های ارتباطی استان در این بازه زمانی مسیر تبریز- ایلخچی با ۱۹ میلیون و ۸۱۵ هزار تردد است و مسیرهای رفت و برگشت کنارگذر جنوبی شهیدکسایی(باسمنج- تبریز) و (تبریز- باسمنج)، ایلخچی- تبریز، محور رفت و برگشت تبریز- صوفیان، و مسیر رفت و برگشت آذرشهر- ایلخچی، ملکان- بناب و بناب -مراغه از دیگر مسیرهای پرتردد این استان هستند.

  آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *