×

تبریز، میزبان رویداد علمی و فرهنگی «فضا و زمان» در جاده ابریشم

 • کد خبر: 229037
 • 21 تیر 1402
 • به گزارش نوبر، یعقوب هوشیار در پنجمین مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان‌های شمالغرب کشور اظهار کرد: عمده ترین مجموعه‌های جهانی فعال در بافت های تاریخی  با محوریت کشور ژاپن بوده که بیشتر علاقمند به مطالعه در مورد اماکن و آثار تاریخی هستند.   وی در خصوص جزئیات این رویداد تصریح کرد: […]

  تبریز، میزبان رویداد علمی و فرهنگی «فضا و زمان» در جاده ابریشم
 • به گزارش نوبر، یعقوب هوشیار در پنجمین مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان‌های شمالغرب کشور اظهار کرد: عمده ترین مجموعه‌های جهانی فعال در بافت های تاریخی  با محوریت کشور ژاپن بوده که بیشتر علاقمند به مطالعه در مورد اماکن و آثار تاریخی هستند.

   

  وی در خصوص جزئیات این رویداد تصریح کرد: مجموعه ای از اساتید مطرح جهان در حوزه میراث فرهنگی هر سال به یک کشور و شهر مشخص سفر کرده و طی بازدید از محل مذکور مطالعات خود را انجام می دهند و مقرر شده امسال این رویداد در تبریز برگزار شود.

   

  هوشیار با بیان اینکه این رویداد از ۱۶ شهریور به مدت یک ماه به میزبانی تبریز برگزار می شود، گفت: رویداد علمی و فرهنگی فضا و زمان در جاده ابریشم با حضور چند کشور آسیایی و اروپایی با محوریت برپا می شود.

   

  شهردار تبریز خاطرنشان کرد: طی این رویداد می توان اماکن و میراث فرهنگی شمالغرب کشور را به گروه مطالعاتی فوق معرفی کرد.

   

  وی یادآور شد: با توجه به حضور اساتید برجسته جهانی در این مجموعه دانشجویان و اساتید شهرهای ارومیه، زنجان و اردبیل نیز می توانند برای بهره مندی از ظرفیت علمی و تخصصی در این رویداد حضور داشته باشند.

   

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *