×

تاکنون بیش از ۳۸۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند

 • کد خبر: 231058
 • 14 مرداد 1402
 • به گزارش نوبر، سامانه سماح به صورت ۲۴ ساعته برای ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین در دسترس است و برخی از مشکلات در ورود به این سامانه برطرف شده است. شرط تخصیص ۲۰۰ هزار دینار عراق به زائران اربعین ستاد مرکزی اربعین، ثبت‌نام در سامانه سماح را الزامی اعلام کرده و زائران برای دریافت تسهیلات اربعین حتما […]

  تاکنون بیش از ۳۸۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند
 • به گزارش نوبر، سامانه سماح به صورت ۲۴ ساعته برای ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین در دسترس است و برخی از مشکلات در ورود به این سامانه برطرف شده است.

  شرط تخصیص ۲۰۰ هزار دینار عراق به زائران اربعین

  ستاد مرکزی اربعین، ثبت‌نام در سامانه سماح را الزامی اعلام کرده و زائران برای دریافت تسهیلات اربعین حتما باید در این سامانه ثبت‌نام کنند. در حال حاضر تسهیلاتی همچون تخصیص ۲۰۰ هزار دینار عراقی به زائران اربعین از جمله تسهیلات اربعین ۱۴۰۲ به شمار می‌رود.

  سیدمجید میراحمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۳۸۰ هزار نفر در سامانه سماح می‌گوید: این تعداد هر لحظه در حال افزایش است. از زائران می‌خواهیم برای تکمیل روند ثبت‌نام، هزینه بیمه را بپردازند؛ در غیر این صورت امکان استفاده از تسهیلات اربعین را ندارند.

  هزینه بیمه اربعین ۱۴۰۲ در سه گروه قیمتی

  بیمه در سامانه سماح در سه بسته پیش‌بینی شده است که هزینه آن از ۳۵ تا ۵۵ هزار تومان است. زائران پس از ورود به سامانه سماح و مشخص کردن مرز خروجی و ورودی، یکی از بسته‌های زیارتی را مشخص می‌کنند و با پرداخت آن، ثبت‌نام در سامانه سماح را قطعی خواهند کرد.

  امسال همچون سال گذشته مرزهای زمینی مهران، شلمچه، خسروی، جذابه، تمرچین و باشماق در ایام اربعین باز است که البته مرزهای خسروی و تمرچین در سال جاری به طور شبانه‌روزی فعال خواهد بود.

  همچنین قرار است تعداد پروازها برای ایام اربعین افزایش یابد و بلیت پرواز اربعین از ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور عرضه شود.

   به گزارش فارس، کمیته‌های مختلف ستاد مرکزی اربعین همچنان در حال برنامه‌ریزی هستند. بر اساس تصمیم ستاد اربعین سفرها از ۲۷ مرداد همزمان با اول ماه صفر آغاز می‌شود.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *