تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱
کد خبر : 227199

بسته‌های پیشنهادی شهردار تبریز به سرمایه‌گذار ترکیه‌ای/ از دهکده ورزشی تا مرکز سلامت

بسته‌های پیشنهادی شهردار تبریز به سرمایه‌گذار ترکیه‌ای/ از دهکده ورزشی تا مرکز سلامت

به گزارش نوبر، یعقوب هوشیار عصر امروز در دیدار با سرمایه‌گذار ترکیه‌ای که با حضور حجت‌الاسلام رسول برگی، رییس شورای اسلامیشهر، محبوب تیزپاز، قائم مقام شهردار تبریز و معاونان حمل و نقل و ترافیک و شهرسازی و معماری  شهردار برگزار شد، اظهار کرد: اشتراکاتعمیق فرهنگی و زبانی و تعلقات خاطر افزونی بین دو ملت ایران

به گزارش نوبر، یعقوب هوشیار عصر امروز در دیدار با سرمایه‌گذار ترکیه‌ای که با حضور حجت‌الاسلام رسول برگی، رییس شورای اسلامیشهر، محبوب تیزپاز، قائم مقام شهردار تبریز و معاونان حمل و نقل و ترافیک و شهرسازی و معماری  شهردار برگزار شد، اظهار کرد: اشتراکاتعمیق فرهنگی و زبانی و تعلقات خاطر افزونی بین دو ملت ایران و ترکیه وجود دارد و همین موضوع موجب طیب خاطر سرمایه‌گذاران در تبریزمی‌شود.  


وی افزود:  تبریز با دومیلیون نفر جمعیت قطبیت شمال غرب کشور را دارد و  هر پروژه‌ احداثی در این شهر، بخش از عمده‌ای از منطقه همچوناردبیل و اورمیه را نیز پوشش می‌دهد.


شهردار تبریز تصریح کرد: حمل و نقل مهمترین حوزه سرمایه‌گذاری در تبریز بوده و شورای شهر نیز نظر مساعدی نسبت به آن دارد و می‌توانیمخطوط تاکسیرانی شهر و یا ناوگان اتوبوسرانی را به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار کنیم.


هوشیار تصریح کرد: خطوط متروی تبریز نیز می‌تواند محل سرمایه‌گذاری باشد و در کنار آن برخی پروژه‌های شهری و گردشگری در قلب تبریزباید قالب آماده سرمایه‌گذاری داشته باشند


وی ادامه داد: در همین راستا می‌توانیم طوری  زمینه‌سازی کنیم که ایده‌های سرمایه‌گذاری به قلب تبریز برود.

شهردار تبریز با اشاره به پروژه مرکز سلامت خاوران نیز گفت: یکی از پروژه‌های  خوبی که روی آن کار می‌کنیم و مطالعات آن را انجام دادیم،مرکز سلامت خاوران است که ۱۰ هکتار مساحت آن است.
وی افزود: در منطقه دوکمال نیز زمین‌خوبی به مساحت ۳.۵ هکتار وجود دارد، ولی نگاه سرمایه‌گذاری و مشارکت در آن محل نداریم  بلکه نگاه مابه آنجا محلی برای تأمین اعتبار خرید اتوبوس‌های شهری است.
هوشیار یادآور شد: یک مجموعه رفاهی نیز در غرب تبریزوجود دارد  که در حوزه‌های رفاهی و اجتماعی تهیه شده است.  


وی ابراز داشت: یک مجموعه دیگر سرمایه‌گذاری شهرک ورزشی یادگار امام است که با توجه به برند بودن تراکتور، آنجا نیز استعداد تبدیل بهقطب ورزشی وجود دارد و می‌تواند میزبان مسابقات جهانی و آسیایی باشد.  


شهردار تبریز  گفت: یک زمین پنج هکتاری با کاربری تجاری و خدماتی در خاوران وجود دارد که در صورت علاقمندی  می‌توانیم مشارکت داشتهباشیم .


هوشیار تأکید کرد: به هر حال ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری زیادی وجود دارد،  ولی تنها فرصت سرمایه‌گذاری که زودبازده است، همان بحث حمل ونقل عمومی، تاکسی و اتوبوس است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://nobarnews.ir/wp-content/uploads/2023/03/رونمایی-از-سایست-1.jpgblank