×

ایجاد ۷ هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان کشور

 • کد خبر: 232163
 • 4 مهر 1402
 • به گزارش نوبر، مرتضی نیازی با بیان اینکه بنیاد برکت به مسئله کولبران با توجه به ماهیتی که داشته‌اند ورود و سعی کرد جایگزین کولبری را برای مردمان مناطق آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه معرفی کند. وی ادامه داد: کولبری اکنون یک مساله ملی است و باید چندین دستگاه برای ساماندهی و حل آن پای […]

  ایجاد ۷ هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان کشور
 • به گزارش نوبر، مرتضی نیازی با بیان اینکه بنیاد برکت به مسئله کولبران با توجه به ماهیتی که داشته‌اند ورود و سعی کرد جایگزین کولبری را برای مردمان مناطق آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه معرفی کند.
  وی ادامه داد: کولبری اکنون یک مساله ملی است و باید چندین دستگاه برای ساماندهی و حل آن پای کار بیایند. مسئله اصلی هم که بنیاد برکت به آن ورود کرد ایجاد شغل‌هایی برای جایگزینی کولبری بود.
  معاون اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت اضافه کرد: هدف اصلی بنیاد برکت آن بود که با فراهم کردن فرصت‌های شغلی در منطقه افرادی که از سر اجبار وارد شغل کولبری شده‌اند دیگر کولبری نکنند که طبق بررسی‌های صورت گرفته هم تا به امروز در این زمینه نسبتا موفق بوده است.
  نیازی ادامه داد: بنیاد برکت یک افق بلندمدت در این زمینه طراحی کرد و مناطقی که مستعد بوده‌اند را بررسی و یک دستورالعمل در قالب رشد اشتغال هدفمند (راه) تهیه کرد.
  وی با بیان اینکه تاکنون در مناطق مرزی کشور هفت هزار طرح اشتغالزایی را انجام داده‌ایم، افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته سال جاری نیز یک هزار طرح دیگر در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه انجام خواهیم داد.
  معاون اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت تاکید کرد: تاکنون در ۵۸۸ روستا هفت هزار طرح با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی اجرا شده است که از این میزان سرمایه‌گذاری ۳۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بنیاد برکت بوده و مابقی آورده متقاضیان بوده است.
  نیازی یادآور شد: همه طرح‌ها با توجه به اقتصاد روستایی حاکم بر این مناطق بوده که شامل توسعه باغات، استفاده از ظرفیت کشاورزی و سیستم‌های گلخانه‌ای و مصنوعات چوبی بوده است.
  وی افزود: بیشترین طرح‌های اجرا شده در قالب ساماندهی کولبری در استان کردستان بوده است به طوری که از هفت هزار طرح ایجاد شده چهار هزار طرح در استان کردستان، یک هزار و ۵۰۰ طرح در آذربایجان غربی و یک هزار و ۵۰۰ طرح در کرمانشاه بوده است.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *