×

الزامی بودن ثبت اطلاعات خرید و فروش طلا در سامانه جامع تجارت

 • کد خبر: 242261
 • 3 آبان 1402
 • به گزارش نوبر، عظمایی گفت: طبق تبصره چهار ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ثبت معاملات انواع طلا اعم از آب‌شده، شمش، مسکوکات و مصنوعات در سامانه جامع تجارت الزامی است و تخلف از ضوابط مذکور موجب محکومیت به ضبط کالا و پرداخت جریمه برابر ارزش کالا خواهد شد. وی ادامه داد: […]

  الزامی بودن ثبت اطلاعات خرید و فروش طلا در سامانه جامع تجارت
 • به گزارش نوبر، عظمایی گفت: طبق تبصره چهار ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ثبت معاملات انواع طلا اعم از آب‌شده، شمش، مسکوکات و مصنوعات در سامانه جامع تجارت الزامی است و تخلف از ضوابط مذکور موجب محکومیت به ضبط کالا و پرداخت جریمه برابر ارزش کالا خواهد شد.
  وی ادامه داد: نظر به اهمیت بازار طلا هم از جهت تولید و ظرفیت اشتغالزایی و افزایش صادرات و هم به دلیل وجود برخی تخلفات مانند قاچاق اعضای اتحادیه این صنف باید ضمن ثبت معاملات خود میزان نگهداری و اطلاعات نقل و انتقال طلا و جواهرات از شهری به شهر دیگر را نیز در این سامانه ثبت کنند.
  عظمایی با اشاره به اثرات مثبت این اقدام اظهار کرد: این اقدام دو اثر مهم در بازار دارد اول اینکه رصد دائمی و مستمر این کالا و گردش کار آن در اقتصاد را در پی دارد و دوم اینکه مصرف‌کننده نهایی از خرید خود اطمینان حاصل خواهد کرد، زیرا مشخصات فروشنده، خریدار و قیمت آن توسط فروشنده در سامانه جامع تجارت در همان لحظه خرید ثبت خواهد شد.
  وی گفت: پیش از این کلاس‌های آموزشی در این خصوص جهت اعضای اتحادیه و صنف برگزار شده است و بازرسی‌های دوره‌ای با حضور نهاد‌های نظارتی در حال انجام است.
  مدیرکل صمت آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی طلا و جواهرات و سنگ‌های تزئینی در تبریز تشریح کرد: دریافت کد نقش در سامانه جامع تجارت از سوی متقاضیان شرکت در این نمایشگاه نیز الزامی است.
  وی گفت:فعالین تجاری می‌توانند برای ثبت اطلاعات خود به درگاه سامانه جامع تجارت به آدرس www.ntsw.ir مراجعه کنند.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *