×

افزایش بودجه تامین زیرساخت های آموزشی مدارس جلفا و خداآفرین به یک هزار میلیارد

 • کد خبر: 232073
 • 26 اردیبهشت 1402
 • به گزارش نوبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن محمدزاده در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ارس اظهار داشت: موضوعات و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان‌های جلفا، خداآفرین و عشایری چه از لحاظ سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری احصاء گردیده و براساس ضرورت اولویت‌بندی شده و در […]

  افزایش بودجه تامین زیرساخت های آموزشی مدارس جلفا و خداآفرین به یک هزار میلیارد
 • به گزارش نوبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن محمدزاده در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ارس اظهار داشت: موضوعات و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان‌های جلفا، خداآفرین و عشایری چه از لحاظ سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری احصاء گردیده و براساس ضرورت اولویت‌بندی شده و در دستور کار سازمان منطقه آزاد ارس قرار دارد.

  وی ادامه داد: در بحث سخت‌افزاری اقداماتی از قبیل خریداری تجهیزات مورد نیاز مدارس صورت گرفته که به مدارس محدوده اختصاص خواهد یافت و در سال 1401 نیز برخی اقلام مورد نیاز مدارس خداآفرین خریداری و به مدارس آن ناحیه اهداء گردید.

  معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس خاطرنشان ساخت: نوسازی مدارس محدوده منطقه به‌جد پیگیری می‌گردد که در این راستا تفاهم‌نامه احداث مدرسه ۹ کلاسه معرفت شجاع، ۶ کلاسه کوی شاهمار، ۴ کلاسه توحید سیلگرد و مقاوم سازی مدرسه کوثر منعقد گردیده است.

  وی ادامه داد: در سال گذشته ۵ مدرسه جایگزین کانکسی در محدوده عشایری خداآفرین احداث و تحویل آموزش و پرورش شده است و در جانانلو یک مدرسه ۹ کلاسه و ۲ مدرسه کلاسه جهت توسعه فضای آموزشی به مدارس آن منطقه الحاق خواهد شد.

  محمدزاده یادآور شد: جهت تامین زیرساخت‌های آموزشی و پرورشی شهرستان‌های جلفا و خداآفرین هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و در حوزه برنامه های عملیاتی با تاکیدات مدیرعامل سازمان، افزایش اعتباری قابل توجهی رخ داده و بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال اختصاص خواهد یافت.

  ایجاد پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه فرهنگیان از دیگر موضوعاتی بود که توسط معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در این جلسه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *