×

مدیرعامل منطقه آزاد ارس خبر داد:
ارس، میزبان نشست سفرای کشورهای اتحادیه اوراسیا

 • کد خبر: 165843
 • 13 مرداد 1399
 • نوبر/ رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: نشست مشترک با حضور سفرای کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا امسال در ارس برگزار می‌شود.
  ارس، میزبان نشست سفرای کشورهای اتحادیه اوراسیا
 • محسن نریمان روز دوشنبه در حاشیه دیدار با معاون دیپلماسی و اقتصادی وزارت امور خارجه، اظهار کرد: این نشست برای گسترش تعامل و مناسبات اقتصادی و بازرگانی ایران با کشورهای حوزه اوراسیا و قفقاز و با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد ارس برگزار خواهد شد.

  معاون دیپلماسی و اقتصادی وزارت امور خارجه نیز در این دیدار با اشاره به اینکه ارمنستان تنها کشور عضو اتحادیه اورآسیا است که با ایران مرز زمینی دارد، افزود: این عامل بسیار مهمی است که باید از این فرصت استفاده کنیم و مسیر ارمنستان – ایران به عنوان یک جاده ترانزیتی برای انتقال کالاهای ایران به اتحادیه اورآسیا که برای ما اهمیت بسیاری دارد، برای همگان معرفی شود.

  انصاری همچنین بر توسعه همکاری سازمان منطقه آزاد ارس با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا تاکید و اظهار کرد: ضروری است با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه و بالفعل منطقه آزاد ارس بعنوان تنها دروازه ورود به کشورهای حوزه اوراسیا و cis، تعاملات و مبادلات تجاری ارس با این کشورها با رویکرد صادرات غیرنفتی افزایش یابد.

  در این دیدار موضوع های مربوط به آمادگی همکاری منطقه آزاد ارس در بخش آموزش عالی با کشورهای همجوار، پیگیری اتصال خط آهن جلفا به اصلاندوز، ساماندهی مرزها، پیگیری رفع مسائل زیست محیطی رود ارس و تسریع روند ایجاد پل دوستی ایران و آذربایجان مطرح و بررسی شد.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *